24.05.2011 15:01 0

Tancerki z Wejherowa drugie na świecie!

Wyjeżdżając do Chorwacji, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Tancerki z wejherowskiego klubu „Świat tańca” wróciły ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata!

W zawodach brało udział 825 zespołów z 25 krajów. Ekipa z Wejherowa reprezentowało Polskę. Rywalizacja trwała cztery dni. Zawodniczki startowały w kilku kategoriach. Największy sukces odniosły tancerki grupy Exspress (do 13 lat), zdobyły bowiem srebrny medal.

• Poziom był niesamowity. Przyjechało około 4000 tancerzy z całego świta. Pojechaliśmy bojowo nastawieni, naszym pobożnym życzeniem było coś osiągnąć. Kiedy wyczytano, że Exspress zajął drugie miejsce był szał radości – powiedział trener Jacek Bernaśkiewicz.

Bardzo dobrze wypadła również drużna Carmen w kategorii powyżej 13 lat, która uplasowała się na 6 pozycji. Na tym samym miejscu zawody zakończył duet w składzie Dominika Bernaśkiewicz i Oliwia Krueger. A na piątym sklasyfikowano Kingę Bobkowską.

„Świat tańca” pojechał na mistrzostwa po zwycięstwie w Kilonii. Wygrana w Europejskim Konkursie Tańca „European Show Dance Union Open Germany” była przepustką do Mistrzostw Świata.