31.05.2011 12:01 0

Roman Polański odwiedzi Gdynię

6 czerwca rozpocznie się 36. Festiwal Filmów Fabularnych. Gdyńska impreza ceniona jest przez znawców kina. Najważniejszym gościem tegorocznej gali będzie Roman Polański.

Reżyser odwiedzi kraj, by odebrać nagrodę za całokształt pracy twórczej, czyli Platynowego Lwa. Roman Polański znany jest nie tylko ze swoich filmów i gry aktorskiej, ale także z dramatycznej historii o morderstwie jego żony. Sharon Tate została bestialsko zabita przez sektę Charlesa Mansona. Roman Polański był również oskarżony o zgwałcenie nieletniej, za co został zatrzymany. Wizyta w Gdyni może się odbyć się bez przeszkód, ponieważ ekstradycja przedawniła się.

Gdyńska impreza obfitować będzie dobre kino, które zostanie poddane surowej ocenie. O miano najlepszego kandydować będzie 12 filmów. Wśród jury 36. Festiwalu Filmów Fabularnych znaleźli się: operator Ryszard Lenczewski, znany izraelski reżyser Ari Folman, polska aktorka Maja Ostaszewska oraz popularny kompozytor Leszek Możdżer. Na czele komisji ogłaszającej werdykt zasiada Paweł Pawlikowski, reżyser i scenarzysta z Oxfordu. Decyzja w sprawie przyznania Złotego Lwa dla najlepszego polskiego filmu zostanie ogłoszona 11 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24