13.05.2011 13:48 0

Gryf Wejherowo: Potyczka z wiceliderem

To już 25 mecz będzie czekał w najbliższa sobotę Gryfa Orlex Wejherowo w rozgrywkach III ligi Bałtyckiej sezonu 2010/2011. Wyjazdowym przeciwnikiem będzie wicelider – Błękitni Stargard Szczeciński.

Najbliższy przeciwnik wejherowskiego Gryfa dzielnie walczy o awans do II ligi z Bytovią Bytów, jednak ich ostatni remis z ostatnimi w tabeli Orlętami Reda 1:1 nieco oddalił zawodników ze Stargardu Szczecińskiego od ich celu założonego na początku sezonu. Błękitnych już dzieli od Bytovi siedem punktów, a mają ich na swoim koncie 48, czternaście spotkań wygranych, sześc remisów i zaledwie cztery porażki – taki bilans posiadają stargardzianie. Gdyby licząc tylko mecze u siebie to Błękitni znajdowali by się na miejscu pierwszym razem z Bytovią. Gospodarze sobotniego spotkania, który odbędzie się o godzinie 15.00 znacznie lepiej grają na własnym obiekcie niż na wyjeździe.

W jesiennym spotkaniu obu zespołów lepszy okazał się Gryf Orlex Wejherowo wygrywając 1:0 po bramce w 93 minucie obrońcy Pawła Politowskiego. Gryfici w obecnym sezonie po 24 meczach w lidze zajmują szóstą pozycję, a na swoim koncie posiadają 35 punktów. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego, który prowadzi ten zespół od ponad tygodnia dziesięć spotkań wygrali, pięć zremisowali, a w dziewięciu schodzili z boiska, jako pokonani. Optymistyczne dla kibiców może być to, że żółto – czarni nieco lepiej sprawują się na boiskach przeciwnika zdobywając o jeden punkt więcej niż w meczach na własnym terenie na Wzgórzu Wolności. Gryfici strzelają więcej i tracą mniej bramek na wyjazdach. Będzie to ciężki pojedynek dla piłkarzy trenera Nicińskiego, gdyż Błękitni jako wicelider będą chcieli zdobyć trzy punkty by jeszcze bardziej nie odskoczyć punktowo liderowi z Bytowa. Początek spotkania w sobotę 14 maja o godzinie 15.00.  


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24