31.08.2010 14:37 0

Wernisaż wystawy prac uczniów ZSP w Galerii Ratusz

W najbliższy piątek, 3 września br. o godz. 16.00 w Galerii Ratusz (I piętro Urzędu Miasta Gdyni) rozpocznie się wernisaż wystawy prac uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie.

Jest to już druga taka wystawa w galerii Ratusz. Nauczyciele szkoły zachęceni ogromnym zainteresowaniem poprzednią wystawą z 2002 r. postanowili szerzej zaprezentować zakres kształcenia artystycznego w swojej szkole. Starali się również poprzez prezentację wybranych prac nauczycieli-artystów podkreślić relację mistrz-uczeń tak ważną dla kształcenia młodych talentów. Na wystawie prezentowane są obrazy, rysunki, plakaty i fotografie stanowiące część prac powstałych w minionym roku szkolnym.

Wystawa czynna będzie do 24 września w dni powszednie w godz. 8.00-16.00.

Wstęp wolny.

Dodajmy, że ZSP szczyci się bogatą historią, sławnymi absolwentami, świetną kadrą nauczycielską. Kontynuuje najlepsze tradycje państwowej edukacji artystycznej. Pieczę nad szkołą sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyjątkowe położenie szkoły nad samym morzem stwarza warunki sprzyjające nauce i twórczej pracy. Nauka w Zespole Szkół Plastycznych przebiega wielokierunkowo. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w specjalnościach artystycznych z dziedziny reklamy wizualnej, fotografii, projektowania przestrzeni użytkowej, ceramiki, metaloplastyki i snycerstwa. Rozwój wrażliwości, wyobraźni oraz intelektu wspomagany jest nauczaniem historii sztuki, rysunku, malarstwa, rzeźby oraz podstaw projektowania. Wsród absolwentów liceum są takie postaci jak rzeźbiarka światowej sławy Magdalena Abakanowicz, polityk Bogdan Borusewicz, prozaik i eseista Stefan Chwin, gitarzysta i kompozytor Janusz Strobel, architekt Jacek Padlewski czy znany malarz Wiesław Markowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...