19.08.2016 12:37 0 Redakcja / mat. prasowe

Mistrzowie przeciągania liny spotkają się we Władysławowie

Źródło: wladek.pl

Jedna z najstarszych dyscyplin sportowych i olimpijskich powraca do Władysławowa – i to w plażowej wersji. Mowa o pierwszych Amatorskich Mistrzostwach Polski w Przeciąganiu Liny na Plaży. Chętni wciąż mogą spróbować swoich sił, trwają zapisy.

Rywalizacja zespołów polega na przeciągnięciu zaznaczonego środka liny poza granice własnej strefy wyznaczonej poprzez linie na podłożu. Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, wszyscy chętni będą mogli także uczestniczyć w turnieju siłowania na rękę.

  • Zapraszamy chętne drużyny do zapisywania się telefonicznie pod numerem 58 674-54-41. W zgłoszeniu należy podać konkurencję, w której zamierza się wystartować, czyli męska lub mix, nazwę grupy, miejscowość i skład imienny drużyny – instruują organizatorzy. - Zapisów będzie można dokonać także na miejscu, w dzień zawodów – dodają.

Jak podkreślają pomysłodawcy celem Mistrzostw Polski Amatorów w Przeciąganiu Liny na Plaży jest popularyzacja nie tylko samej dyscypliny sportowej, ale również gminy Władysławowo jako miejsca odpowiedniego do spędzania aktywnego wypoczynku.

Zwycięska drużyna może liczyć na puchar, okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, natomiast zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają medale. Na wszystkich czeka także darmowy poczęstunek.

  • Mistrzostwa odbędą się w sobotę (3 września) o godzinie 11:00, na plaży przy wejściu nr 1 we Władysławowie, nieopodal portu. Zmagania zostaną rozegrane bez względu na pogodę oraz ilość startujących drużyn – zapewniają organizatorzy.

Pełny regulamin uczestnictwa znajduje się tutaj. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Na imprezę zapraszają Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie oraz Polski Związek Przeciągania Liny.

mat. prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...