12.05.2011 08:17 0

Hipoteka odwrócona już w Trójmieście

Hipoteka odwrócona – usługa finansowa przeznaczona dla seniorów, dzięki której mogą oni otrzymać dodatkowe pieniądze do swojej emerytury czy renty – dotarła w końcu do Trójmiasta.

Przy ulicy Klonowej 1 w Gdańsku Wrzeszczu otwarto pierwszą placówkę Funduszu Hipotecznego DOM, który jest liderem na rynku takich świadczeń.

W związku z tym, że przeciętna emerytura w Polsce wynosi ok. 1 700 zł brutto, a wiele osób otrzymuje na rękę poniżej 1 tysiąca złotych – każde wsparcie finansowe seniorów jest bezcenne. Przy pomocy hipoteki odwróconej swój budżet mogą poprawić osoby powyżej 65 roku życia.

Zasada działania hipoteki odwróconej jest prosta. Po podpisaniu umowy firma wypłaca seniorowi comiesięczną rentę hipoteczną w zamian za to, iż po jego śmierci będzie mogła rozporządzić nieruchomością. To tak, jakby sprzedać mieszkanie i móc nadal z niego korzystać otrzymując jednocześnie pieniądze.

Rozpiętość kwot, które oferujemy seniorom jest spora, tak samo jak różne są ceny nieruchomości – zależnie od lokalizacji i standardu mieszkania czy domu. Klienci mogą otrzymać miesięcznie od kilkuset do nawet 10 tysięcy złotychmówi Robert Majkowski, Prezes Zarządu Funduszu Hipotecznego Dom, który jest pierwszą i największą na polskim rynku instytucją oferującą hipotekę odwróconą.

„Dodatkowa emerytura” cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem wśród zagranicznych seniorów – na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii tysiące osób poprawiło swoje życie właśnie dzięki hipotece odwróconej.

Placówka w Gdańsku Wrzeszczu przy ulicy Klonowej 1 jest czwartym oddziałem firmy poza Warszawą. Fundusz Hipoteczny DOM działa już bowiem we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

Zdecydowaliśmy się otworzyć placówkę w Gdańsku, ponieważ jest to miasto otwarte na nowości, a rynek nieruchomości rozwija się tu bardzo szybko. Co także ważne, seniorzy w Gdańsku są coraz większą grupą społeczną i zasługują na dużą uwagę. Dlatego Fundusz Hipoteczny DOM działa na rzecz aktywizacji osób starszych poprzez prelekcje na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora, w bibliotekach. Tak będzie również w Trójmieście. Wydajemy także kwartalnik, w którym umieszczane są poradniki i artykuły o tematyce poświęconej życiu seniorówmówi R. Majkowski z Funduszu Hipotecznego Dom.

Przez kolejny miesiąc w placówce Funduszu prowadzona będzie akcja „Dni Otwartych”. Wszyscy seniorzy, którzy w tym czasie odwiedzą oddział będą mogli nie tylko szczegółowo zapoznać się z ofertą hipoteki odwróconej, ale także otrzymają drobne upominki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24