09.05.2011 14:57 0

Gmina Luzino: VI Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej

Bardzo dobry występ luzińskich ministrantów na VI mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej o puchar KnC. Gdańsk, Sopot, Luzino 2011.

Kiedy 3 lata temu Adam Olejniczak i Robert Jarząbek luzińscy ministranci poprosili GOSRiT Luzino o pomoc w organizacji dekanalnego turnieju w piłkę nożną dla ministrantów, nikt nie przypuszczał, że w perspektywie kilku lat w trakcie , których do grona organizatorów zawodów sportowych dla służby liturgicznej dołączyli lokalni księża z ks. Bartkiem Zentkowskim na czele, będziemy współorganizatorami najpierw Mistrzostw Diecezji, a teraz również Mistrzostw Polski dla służby liturgicznej.

W długi majowy weekend 1-2 maja na 10 halach Archidiecezji Gdańskiej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby w Piłce Nożnej Halowej. Z racji współ organizacji mistrzostw przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie do udziału w turnieju, w którym prawo gry mają tylko mistrzowie wszystkich diecezji z terenu całej Polski do grona 97 uczestników zostały zaproszone drużyny Parafia Matki Boskiej Różańcowej oraz Św. Wawrzyńca z Luzina.

W pierwszym dniu turnieju nasze zespoły w kategorii Lektor Młodszy rywalizowały o wyjście do najlepszej szesnastki turnieju, na dobrze znanej im Hali Widowisko-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie. Bardzo dobrze w luzińskich eliminacjach wypadły nasze zespoły. Więcej szczęścia miała drużyna MBR, która zakończyła swoje gry eliminacyjne bez porażki i awansowała do Finału A mistrzostw. Drugi nasz zespół Św. Wawrzyniec, mimo, że wygrał aż 3 mecze niestety musiał się zadowolić awansem do Finału B.

W drugim dniu turnieju parafia Matki Boskiej Różańcowej wybrała się do Gdańska na halę św. Jana de la Salle na Niedźwiedniku. W spotkaniu decydującym o awansie do najlepszej 8 nasza drużyna rywalizowała z Parafią Błażowa. W tym spotkaniu nie zabrakło emocji pierwsze dwie minuty to dwie bramki dla Błażowa. Później Luzinianie wyrównali po dwóch trafieniach Bartosza Miotk. Niestety na 2 sekundy przed końcem meczu nasi przeciwnicy zdobyli zwycięskiego gola po rzucie karnym i parafia z Luzina przegrywa 2:3. Ostatecznie nasz zespół zakończył mistrzostwa na bardzo dobrym 9 miejscu. W stawce 35 zespołów, co warto dodać mistrzów swoich diecezji.

Skład drużyny Matki Boskiej z Luzina: Michał Roicki, Paweł Kleba, Bartosz Miotk, Szymon Piper, Jakub Drabik, Nikodem Małaszycki, trener: Adam Olejniczak, kierownik: Dominik Miotk.

Nasz drugi zespół Św. Wawrzyniec wybrał się na swój Finał B do hali w Gdańsku Osowie. Niestety drugi dzień nie był tak udany jak eliminację w Luzinie i ostatecznie luzinianie zajęli 10 miejsce w tym finale i zostali sklasyfikowany na 25 miejscu w Polsce, co i tak należy uznać za wielki sukces, zważywszy na to , że nasza drużyna występowała w turnieju z „dziką kartą”.

Skład drużyny Św. Wawrzyńca: Krzysztof Mielke, Sylwester Leyk, Zdzisław Wenta, Patrk Szast, Maciej Leyk, Damian Drewa, Szymon Śmigalski.

W turnieju uczestniczyli również ministranci MBR w najmłodszej kategorii w następującym składzie: Bartkowski Sebastian, Dampc Błażej, Dampc Beniamin, Dampc Marcin, Pieńkowski Adam, Fierka Szymon, Bornowski Kacper.

Drugi dzień VI Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej zakończył się na Hali 100-lecia w Sopocie, gdzie nagrodzone zostały wszystkie zespołów uczestniczących w turnieju. W tą uroczystość aktywnie włączyli się ministranci z Parafii MBR z Luzina, których pomoc w trakcie tej uroczystości była nie oceniona i dzięki pracy wielu ludzi w tym naszych ministrantów zakończyła się wielkim sukcesem organizacyjnym.

Warto dodać, że jednym z patronów honorowych mistrzostw był Jarosław Wejer -Wójt Gminy Luzino oraz JE Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź- Metropolita Gdański , Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Adamowicz- Prezydent Miasta Gdańsk, Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopot, Grzegorz Lato – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24