19.04.2016 15:59 0 Redakcja/TTM

Sezon turystyczny ruszył pełną parą

fot. TTM

Trwający przez cały rok sezon – to marzenie każdego nadmorskiego samorządu. O tym jak przyciągnąć turystów oraz o wydarzeniach i atrakcjach, które czekają na mieszkańców i przyjezdnych w nadchodzącym sezonie rozmawiano podczas rozpoczęcia sezonu - Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA.

Każdego roku Gdynia i 23 pomorskie samorządy prezentują miejscowe atrakcje i wydarzenia, przygotowywane z myślą o mieszkańcach i turystach, którzy odwiedzają nadmorskie tereny. W tym roku rozpoczęcie sezonu odbyło się w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf"' w Dąbrówce (gmina Luzino).

  • Cieszę się, że to muzeum powstało w gminie Luzino. Najciekawsze jest to, że ten sprzęt jest sprawny technicznie. Tu jest naprawdę kawałek historii techniki wojskowej, który każdy z miłośników i pasjonatów historii powinien zobaczyć – mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

  • Mamy ponad 50 czołgów i pojazdów z lat trzydziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wszystkie pojazdy są sprawne technicznie. Każdy pojazd można sobie wypożyczyć i wybrać się na przejażdżkę - informuje Marian Kotecki, właściciel muzeum „Gryf” w Dąbrówce.

Wśród wakacyjnych propozycji znajdują się m.in. wystawy, koncerty, festiwale muzyczne, przedstawienia teatralne, biesiady, festyny, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe dla dzieci, regaty, półmaratony i rajdy. Kalendarz imprez wydawany wspólnie przez członków forum obejmuje okres od maja do września.

  • Wiemy, że dzisiaj turyści poszukują zróżnicowania i tutaj coś takiego możemy im zaproponować. Jeden dzień na najpiękniejszej w Europie plaż, drugi nad pięknym jeziorem, trzeci na imprezie kulturalnej czy sportowej, a czwarty na przykład w tak atrakcyjnym muzeum jak to – zaznacza Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Oprócz tego Forum Norda oferuje również darmową aplikację na smartfony - „Gdynia i Północne Kaszuby". Dzięki niej można poznać atrakcje turystyczne regionu oraz sprawdzić nadchodzące wydarzenia.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA powstało 13 września 2011 roku, a dziś zrzesza 24 gminy. Współpraca samorządów północnego Pomorza jest oparta o dobrowolny udział w systematycznie organizowanych spotkaniach konsultacyjnych i służy zacieśnianiu metropolitalnych więzi wspólnot samorządowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...