27.04.2011 14:08 0

Trwa sezon rowerowy

Okres wiosenny to czas rowerowych wycieczek. Spora część osób również wybiera jednoślad jako środek transportu. Policjanci apelują do wszystkich rowerzystów, aby nie zostawiali swojego cennego mienia bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą.

Jednoślady już od dawna wróciły do łask, są nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, stają się również środkiem lokomocji. Z uwagi na swoją wielkość i budowę rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja. Dlatego, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a tym samym zmniejszyć ilość kradzieży, rowerzysto pamiętaj, że złodziej najczęściej wykorzystuje:

  • pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia
  • pozostawienie roweru na klatce schodowej
  • pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym
  • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu czy mieszkania.

Utrudnimy złodziejom „pracę” jeśli postawimy na profesjonalne zabezpieczenie:

  • warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu i kłopotu zabierze to złodziejowi tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower.
  • dobrze jest też sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowodu zakupu policji. Chrońmy swoje mienie. Bądźmy sprytniejsi od złodziei.

Pamiętajmy, że rower kupowany z tzw. "drugiej ręki" może być kradziony. Posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24