31.08.2010 12:15 0

Bezpieczna droga do szkoły - festyn w Dąbrówce

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – FESTYN W DĄBRÓWCE (gm. Gniewino)

Niebawem, bo już 4 września 2010 roku w Dąbrówce (gm. Gniewino) odbędzie się Festyn, którego przewodnim tematem będzie bezpieczeństwo najmłodszych podczas drogi do szkoły. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów szkół podstawowych, gdzie będą przestrzegać oraz przypominać zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz inne zasady obowiązujące pieszych uczestników ruchu drogowego.

Wzorem lat poprzednich tak i w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie w pierwszych dniach września prowadziła będzie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem naszych milusińskich. Dlatego też w dniu 4 września 2010 roku w godzinach pomiędzy 15:00 a 19:00 w miejscowości Dąbrówka (gm. Gniewino) policjanci wraz z żandarmami z Gdyni oraz sołectwem Kostkowa zorganizują festyn dla dzieci, podczas którego będzie wiele różnych atrakcji: począwszy od obejrzenia pojazdów policyjnych oraz Żandarmerii Wojskowej poprzez pokaz sprzętu służbowego, a kończąc na przejażdżce ww. pojazdami oraz konkursach dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego, również we wrześniu planują spotkania profilaktyczne w szkołach, głównie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, tj. uczniami klas pierwszych. Celem akcji będzie przede wszystkim nauczenie pierwszoklasistów bezpiecznego zachowania na drodze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...