Politycy nie zabijajcie polskich mediów

07.12.2015 12:15 0 Rafał Karcz/ Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

Kickboxerzy z Wejherowa i Luzina zdobyli Nowy Sącz

Nowy Sącz gościł ponad 350 zawodników z 26 klubów kickboxingu, w tym dwie Drużyny ze Słowacji oraz Klub z Ukrainy podczas odbywającego się w tym mieście turnieju pn. „Muszynianka Cup”. Była to trzecia edycja zawodów, które rok rocznie organizuje Klub UKS EVAN, znakomitych trenerów Ewy i Krzysztofa Bulandy.

Wśród zawodników z Polski, Słowacji i Ukrainy, nie zabrakło reprezentantów Wejherowa i Luzina. Aż 20 zawodników, mieszkańców powiatu wejherowskiego walczyło o medale w Nowym Sączu, godnie reprezentując Wejherowo, gminę Luzino i gminę Gniewino, a także powiat wejherowski. Medali było jeszcze więcej, gdyż startować można było zarówno w regulaminach walki pointfighting, kick-light, light contact.

Rywalizowały dzieci, kadeci, juniorzy i seniorzy. Liczba 33 utkawiła w pamięci wszystkich uczestników, gdyż tyle nasi sportowcy przywieźli krążków na naszą ziemię! 13 medali złotych, 11 srebrnych, 9 brązowych – to dorobek obu klubów, czyli Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino. Oba kluby prowadzone są przez wejherowianina, Rafała Karcz. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym. Był także obfity w nowe doświadczenia (wystawiliśmy również debiutantów), każdy stoczył po kilka świetnych walk. Najtrudniej o przedarcie się do finałów było w kategorii wiekowej dzieci, gdyż do Nowego Sącza właśnie w tej grupie wiekowej, zawodników przyjechało zdaje się najwięcej.

Wszyscy zawodnicy w opinii trenerów zasługują na wyróżnienie za postawę w zmaganiach, jednak szczególnie na wyróżnienie zasługują kadeci: Zuzia Kalbarczyk (w pięknym stylu wygrała rywalizację pointfighting oraz kick-light) oraz Kacper Macholl (otrzymał puchar najlepszego zawodnika pointfightingu kadetów). Oboje zawodnicy z Luzina, natomiast z Wejherowa na szczególne wyróżnienie zasługują: Dorian Kupc (1 miejsce w kat. dzieci), Nikodem Komkowski, Nikola Siecińska (wspierana przez gminę Gniewino) oraz Błażej Mach, który miał bardzo ciężkie i wyczerpujące pojedynki. Szczegółowe wyniki znajdą Państwo już wkrótce na stronie www.sportwejherowo.pl.

Ponadto Organizatorzy zapowiedzieli już (co jest potwierdzone w kalendarzu imprez WAKO – najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu na świecie), że w dniach 28 kwietnia – 1 maja, odbędzie się Puchar Europy w kickboxingu w Nowym Sączu. Zapewne nie zabraknie tam zawodników z Wejherowa i Luzina!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...