31.08.2010 12:12 0

Laboratoryjny konkurs fotograficzny dla młodych

Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego pt. „To jest moje Środowisko!”.

Piękno nietkniętego zanieczyszczeniami krajobrazu uchwycone w jednym kadrze obok widoku zdewastowanego przez człowieka – to wyzwanie, które przed młodymi fotografami stawia Laboratorium PPNT. Połączenie tych skrajnych pejzaży może okazać się dla uczniów nie lada gratką i okazją, by zaprezentować swoje zdolności plastyczne.

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko jedno zdjęcie, które wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinien nagrać na płytę CD. Prace należy przesyłać do Laboratorium PPNT, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, do 30 września br. z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Ich fotografie zostaną również zaprezentowane na wystawie w Centrum Nauki EXPERYMENT.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://www.ppnt.gdynia.pl/edus-2010.html.

Dodajmy, że konkurs organizowany jest w ramach projektu realizowanego przez Laboratorium PPNT „Edukacja Ekologiczna”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie przyrody. Oprócz konkursu w ramach projektu przeszkolono 20 nauczycieli, którzy zapoznali się z wybranymi metodami z dziedzin mikrobiologii i biochemii wykorzystywanymi w identyfikacji podstawowych zanieczyszczeń środowiska m.in. gleby i wody. Następnie nauczyciele wyposażeni w materiały szkoleniowe mają możliwości przeprowadzenia zajęć z użyciem technik, które na co dzień są w szkołach niedostępne. Projekt ten jest refundowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24