07.09.2015 11:59 0 Piotr Klecha

KP Starogard Gdański - KTS- K GOSRiT JA Luzino 2:2(2:2)

W drugiej kolejce spotkań I ligi wojewódzkiej juniorów starszych GOSRiT Junior A Luzino udał się do Starogardu Gdańskiego na mecz z miejscowym KP. Spotkanie odbyło się na stadionie imienia Kazimierza Deyny.

Faworytem meczu był Klub Piłkarski ze Starogardu Gdańskiego, który w poprzednim sezonie zajął wysokie III miejsce w ligowej tabeli. Jednak początek spotkania to przewaga drużyny gości,którzy po prostopadłym podaniu Pawła Rompcy do Bartka Hewelta objęli prowadzenie.Chwilę później rzut z autu wykonywał Krystian Dampc ,piłkę "przebił" głową Dawid Pionke a dośrodkowanie Szymona Ziemanna na bramkę zamienił Paweł Rompca i było 0:2 dla KTSK Gosrit Luzino. Gospodarze ruszyli do ataków i niestety po prostych błędach zawodników Gosritu zdobyli w ciągi paru minut dwie bramki doprowadzając do remisu. Druga połowa spotkania to typowy mecz walki z przewagą zespołu KP.

Sytuacje w drużynie z Luzina zmarnował nie trenujący cały tydzień Maciek Potrykus który nie potrafił pokonać bramkarza ze Starogardu nie wykorzystując dwóch sytuacji sam na sam. Cieszą bramki zdobyte po ładnych akcjach a szkoda "głupio" straconych bramek ale każdy punkty zdobyte z faworytami ligi dla beniaminka są bardzo cenne.W zespole Gosritu poza cała drużyną należy wyróżnić Oskara Hewelta który walczył i dzielił w środku pola rozgrywając całe 90 minut. Paweł Rompca który na samym początku miał kilka prostych strat ,jednak szybko "obudził się" mając na koncie asystę oraz bramkę.

Pierwszy mecz po powrocie z pracy sezonowej zagrał Szymon Ziemann który w meczu miał asystę przy drugiej bramce ale posiada jeszcze braki kondycyjne.W spotkaniu zagrało aż 17 zawodników KTSK a rywalizacja w bramce między Kacprem Rzakowskim,Damianem Sochą i Mateusz Mayer wyjdzie każdemu na dobre. Mateusz zagrał cały mecz w drużynie juniorów młodszych którzy zremisowali z Gdyńską Arką 1:1.Zespołowi juniora B życzymy awansu do ligi wojewódzkiej.W najbliższą środę o godzinie 18:00 awansem obędzie się spotkanie XII kolejki z AP Człuchów.

Gosrit Junior A Luzino:Rzakowski K.-Dampc K.Sroczyński P.Kankowski K.Kwiatkowski J.-Labudda B.Hewelt O.-Hewelt B.Ziemann Sz.Rompca P.-Pionke D. oraz

Socha D.Hałupka B.Zelewski P.Pietrucha M.Gajewski D.Karpiński P.Potrykus M.

Trener: Buczak K.