W poniedziałek (27 lipca) w Redzie doszło do pościgu. Kierowca, który był zatrzymywany przez policjantów do rutynowej kontroli drogowej, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu okazało się, że 67-latek jest recydywistą.
Mężczyzna nie chciał poddać się kontroli, jednak ostatecznie został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu w Redzie. Okazało się, że kierowca już wcześniej utracił prawo jazdy za liczne wykroczenia drogowe. Brak uprawnień nie stanowił jednak dla 67-latka przeszkody – mężczyzna wciąż wsiadał za kółko.
Sprawa jest w toku. Niewykluczone, że 67-latek usłyszy także inne zarzuty, ponieważ przeciwko niemu prowadzone jest także inne postępowanie. Dodatkowo podczas ostatniej kontroli drogowej, 67-latek znieważył i naruszył nietykalność funkcjonariuszy.