31.08.2010 12:11 0

Dzierganie z sercem - gdyński pomysł na integrację pokoleń

Zapraszamy mieszkańców Gdyni do udziału w projekcie „Manual Factory - dzierganie z sercem". Osoby lubiące robótki ręczne (szydełkowanie, dzierganie na drutach) zapraszamy do wspólnego tworzenia koców, chust, skarpetek, czapeczek, które przekazane zostaną osobom potrzebującym do hospicjów, domów opieki społecznej i szpitali.

Spotkania „Manual Factory - dzierganie z sercem" odbywać się będą w dwóch miejscach w Gdyni: w poniedziałki w godz. 18.00-20.00 w Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Śródmieściu oraz we czwartki w godz. 17.00-19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 1 przy ul. Boisko 6 na Obłużu.

Pierwsze spotkania zaplanowano 2 września w MBP Filii nr 1 oraz 6 września w Caffe Anioł.

Podczas spotkań będzie można nauczyć się wykonywać proste i bardziej skomplikowane sploty. Mile widziane również będą osoby nie umiejące dziergać oraz posiadające w domu niepotrzebną włóczkę.

Projekt ten łączy pokolenia, pomaga potrzebującym, wyciąga seniorów z domu. Starsi wolontariusze czują się potrzebni, młodsi poznają zanikająca sztukę dziewiarstwa ręcznego, a beneficjenci tych poczynań poczucie, że ktoś o nich myśli i bezinteresownie dba. Podczas spotkań dziergane będą koce dla potrzebujących, czapeczki i skarpetki dla dzieci po chemioterapii i chusty dla pań w hospicjach. Podczas spotkań w bibliotece uczestnicy zapoznają się również z nowościami wydawniczymi poprzez głośne czytanie książek.

Projekt realizowany będzie od września 2010 roku do lipca 2011 roku. Organizatorami są Manual Factory i Stowarzyszenie „Koło Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni".

Projekt dotowany jest przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności w ramach konkursu „Seniorzy w akcji", organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę".

Przypomnijmy, że jest to już druga edycja tej akcji. W poprzedniej trwającej 3-miesiące udało się wydziergać 12 stubarwnych kocy z 49 prostokątów każdy. Wszystkie zostały przekazane do hospicjów, szpitali i nowego Domu pomocy Społecznej przy ul. Pawiejw Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24