02.06.2015 11:23 0

Sopocki zespół potrzebuje wsparcia fanów, by wydać płytę

mat. prasowe

TKM to power popowy zespół z Sopotu, który powierzył wydanie krążka w ręce swoich fanów. O sukcesie zespołu zdecyduje powodzenie akcji crowdfundingowej, która prowadzona jest za pośrednictwem platformy Polak Potrafi.

Zainspirowani sukcesami innych projektów na PolakPotrafi, muzycy wybrali formę ufundowania krążka poprzez crowdfunding. To coraz popularniejszy sposób finansowania społecznościowego. Sponsor nie wpłaca darowizny, ale równowartość nagrody, którą stanowić może wszystko: od płyty, będącej celem zbiórki, po prywatny koncert. Innymi słowy, o losach zespołu zadecydują internauci, którzy w zamian za unikalne nagrody, wesprą projekt. Link do projektu znajduje się TUTAJ.

Artyści otrzymują środki finansowe tylko i wyłącznie po uzyskaniu całej kwoty – w przeciwnym razie pieniądze wracają do darczyńców. Za pomocą Polak Potrafi ufundowane zostały płyty takich trójmiejskich zespołów jak Popsysze, Spoiwo czy The Shipyard.

Na płycie, której premiera planowana jest na jesień bieżącego roku, znajdzie się kilkanaście piosenek, zrealizowanych w sopockim studio Ramtamtam. Będą to wybrane, najlepsze numery z poprzednich mini-albumów w zremasterowanej formie oraz zupełnie nowe kompozycje.

Album promować będzie singiel "Porcelanowa laleczka", nagrany z udziałem trójmiejskiego rapera Damiana "Czapy" Majewskiego. Słowem: kilkadziesiąt minut przebojowej, power popowej muzyki, w której słychać echa Beatlesów oraz Elvisa Costello.

TKM obecny jest na trójmiejskiej scenie od siedmiu lat. Twórczość i występy sopocian charakteryzuje przebojowość oraz humor, o czym świadczy popularny teledysk do singla "Lafiryndy będą".

Więcej szczegółów na stronie zespołu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...