30.04.2015 12:38 0

Gosrit Junior A Luzino lepsze od drużyny z Gniewina

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy Gosritu Junior A Luzino tym razem pokonując Stolem Gniewino 3:1. Mecz dobrze rozpoczęli goście którzy na początku meczu "rozklepali" gospodarzy strzelając bramkę na 0:1. Radość Stolema nie trwała długo. Dobre prostopadłe podanie Pawła Rompcy wykorzystał Maciej Potrykus i było 1:1. Bramkę na 2:1 również zdobył Maciek Potrykus. Daleki wyrzut z autu Krystiana Dampca, piłkę "przebił" Bartek Labudda a akcję zamykał Potrykus który technicznym strzałem przelobował dobrze broniącego bramkarza Gniewina. Strzały Kalkowskiego, Hewelta i Dampca mijały "światło" bramki lub skutecznie bronił bramkarz gości.

W trakcie pierwszej połowy spotkania obrońca Stolema "wyciął" przed polem karnym Pawła Rompcę otrzymując za ten faul czerwoną kartkę. Po przerwie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gosrit grał atakiem pozycyjnym, Stolem nastawił się na długie podanie i grę z kontry. Dobrze formacją obronną kierował kapitan drużyny Szymon Ziemann, trochę gorzej wyglądała gra linii pomocy, gdzie było za dużo niedokładnych podań.

W końcówce meczu Wojtek Kalkowski zagrał do Patryka Czaji, ten odegrał do Pawła Rompcy, który zdecydował się na strzał z dystansu, piłka po rykoszecie obrońcy znalazła się w "okienku" bramki gości.

Paweł tego dnia nie tylko zdobył bramkę i miał asystę, ale również po faulu na nim, obrońca gości otrzymał czerwoną kartkę. Kontuzji w meczu doznał Oskar Hewelt.

Kolejny mecz juniorzy Gosritu rozegrają po "majówce" 6 maja w środę o godzinie 17:00 z Orkanem w Rumi.

Gosrit Junior A Luzino: Socha D.-Dampc K. Ziemann Sz.-kpt. Kankowski K .Kwiatkowski J.- Potrykus M. Kalkowski W.Hewelt O. Hewelt B. -Labudda B. Rompca P.

Trener: Buczak K.