30.04.2015 09:55 0 Wejherowo.pl

25-lecie przekazania sztandaru Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

W najbliższą sobotę, 2 maja o godzinie 14:00 w kościele Stanisława Kostki w Wejherowie, odbędzie się uroczystość związana z 25. rocznicą przekazania sztandaru wejherowskiemu oddziałowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Zrzeszenie jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce. Jego działalność ma charakter regionalno-kulturowy, a jej głównym celem jest wszechstronny rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Kaszub oraz Pomorza.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie powstało 2 grudnia 1956 roku. Działa na terenie pięciu województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego, a obecnie liczy 88 oddziałów. Pracą kieruje Zarząd Główny, na czele którego stoi Łukasz Grzędzicki. W ramach Zrzeszenia i przy oddziałach działają liczne kluby towarzyszące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...