22.04.2015 10:03 0

11-latka z Wejherowa laureatką międzynarodowego konkursu

mat. pras

Mieszkanka Wejherowa, Lili Wysocka po raz drugi znalazła się w gronie zwycięzców międzynarodowego konkursu na ilustrację do książki edukacyjnej dla dzieci. Konkurs organizowany jest przez amerykańską pisarkę Nancy O'Neill.

Do nowej książki edukacyjnej pod tytułem "Guess What is in the Ocean?" (tłum. Zgadnij co jest w Oceanie?) wybranych zostało 13 prac. Jedenastu autorów ilustracji pochodzi z USA, jeden z Włoch oraz jeden z Polski, a dokładniej z Wejherowa.

Zwycięska praca Lili to "Delfiny", obraz ten został namalowany na płótnie farbami akrylowymi. Laureatka cieszy się, że już po raz drugi dzieci z całego świata będą mogły oglądać książkową ilustrację jej autorstwa. Ponadto, pod zwycięskimi obrazkami, ukażą się także nazwiska oraz państwo i miasto, w którym mieszkają ich twórcy.

Jednak to wciąż nie wszystkie sukcesy młodej artystki. W ostatnim czasie Lili zakwalifikowała się także do finału powiatowego konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu". Można więc śmiało powiedzieć, że 11-latka jest utalentowaną malarką, choć nigdy nie brała lekcji rysunku czy malarstwa.

Z twórczością Lili można zapoznać się na Facebooku

mat. pras


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.