19.04.2015 10:02 12

Dołącz do akcji charytatywnej - Pomagamy Julii

fot. freeimages.com

Julia Gąska ma 16 lat. W listopadzie 2014 r. spadła z konia w wyniku czego doznała urazu wątroby. Wypadek spowodował powstanie krwiaka, który miał wchłonąć się w niedługim czasie. Niestety dalsze badania wykazały iż w organizmie znajduje się również guz - nowotwór złośliwy. Obecnie nastolatka potrzebuje pomocy, której udzielić może niemal każdy.

Lekarze zdecydowali się na operację, którą wykonano 3 lutego bieżącego roku w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku. Wraz z guzem wycięto nastolatce także 70% wątroby, część przepony i woreczek żółciowy.

Obecnie Julia przyjmuje cykle chemioterapii w Akademii Medycznej w Gdańsku, a przed nią kolejne miesiące leczenia. Każda dawka chemii, jaką przyjmuje Julia, niesie za sobą bardzo długie i męczące powikłania. Po zakończeniu cyklów przewiduje się dalszą rehabilitację, leczenie regeneracyjne oraz następną terapię. Koszty z tym związane znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Julia uczęszcza do szkoły ponadgimnazjalnej w Kłaninie do klasy o profilu policyjnym. Jest dziewczyną o mocnym charakterze, jednocześnie o bardzo pogodnym usposobieniu. Posiada dużą wiedzę na temat kultury Słowian, historii Polski, rysuje oraz robi projekty zbroi i elementów broni białej. W życiu kieruje się odwagą i wyobraźnią, a jej postawa wobec świata jest jasno określona. Dziewczyna ma w sobie dwie natury: wojownika i poety. Jej życiowym mottem jest "Bóg, Honor, Ojczyzna", a sztandarowym tekstem "Miejcie nadzieję" Adama Asnyka.

Julii można pomóc bezpośrednio poprzez wpłatę na konto: 19 8349 0002 0010 6050 3000 0010 z dopiskiem "wpłata dla Julii".

Odbędzie się także zbiórka publiczna. Aktualnie rozprowadzane są puszki kwestarskie w różnych punktach - sklepach, zakładach usługowych itp. Cała akcja jest oficjalnie zgłoszona w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod hasłem "Pomagamy Julii" pod numerem 2015/1100/KS.

Potrzebna jest także pomoc w organizacji koncertu charytatywnego "Pomagamy Julii", który odbędzie się 31 maja 2015 w zamku, znajdującym się w miejscowości Krokowa. Podczas koncertu odbędą się liczne występy artystyczne, loteria fantowa, aukcja przedmiotów (np. rysunków i grafik Julii), gry i zabawy dla dzieci, ognisko i sprzedaż kiełbasek, a podczas całości imprezy odbywać się będzie kwestowanie do puszek zorganizowane przez harcerzy oraz będzie możliwość zakupu cegiełki dobrej woli.

Poszukiwani są sponsorzy mogący zafundować m.in. kiełbasy, mięso, napoje, słodycze, oraz osoba, która nieodpłatnie wypożyczy np. zamek dmuchany, trampoliny, kosze z piłeczkami dla maluchów, itp. Można także udzielić pomocy rzeczowej. Przedmioty zostaną wykorzystane na loterii fantowej lub na aukcji.

Można także dokonywać odpisów lub darowizn 1% podatku na KRS 0000270809 z dopiskiem w celu szczegółowym GĄSKA, 4409. Aby przelać darowiznę na subkonto należy zatytułować przelew GĄSKA, 4409, nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001.

Dane odbiorcy: Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa, Polska.

Rodzina Julii wierzy, że w trudnych chwilach ludzie potrafią wznieść się na niezwykłe wyżyny dobroci i serca.

Więcej informacji można uzyskać od organizatora akcji Urszuli Witkowskiej, z którą skontaktować się można telefonicznie 691 211 744 lub mailowo [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...