04.04.2015 13:50 0

Arka wciąż niepokonana. Remis z Termalica Bruk-Bet

Pierwsza bramka wpadła w 41. minucie, gola dla Termaliki po dośrodkowaniu Fryca, zdobył Plizga. Na chwilę przed przerwą wynik został wyrównany przez Marcjanika. Aż do końca zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko i choć końcówka należała do żółto-niebieskich, to mecz zakończył się remisem.

• Udało się nam zdobyć punkt. W drugiej połowie broniliśmy się i robiliśmy to czasami wręcz heroicznie. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i dopiero pod koniec meczu stworzyliśmy sobie sytuacje i paradoksalnie mogliśmy ten mecz wygrać - mówił po meczu Bartosz Ława, zawodnik Arki.

Arka wywozi z bardzo trudnego terenu, jakim jest Nieciecza, jeden cenny punkt. Rywal pokazał, że nieprzypadkowo wciąż liczy się w walce o awans, dlatego tym bardziej trzeba traktować tę zdobycz z szacunkiem. Dodajmy, że to piąty, kolejny mecz Arki na wiosnę bez porażki - czytamy na stronie drużyny.

24. kolejka I Ligi

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia 1:1 (1:1) Bramki: Plizga 41' - Marcjanik 45'

Termalica: Nowak - Fryc, Kopacz, Jarecki, Biskup (35' Foszmańczyk), Janeczko, Pleva (69' Kaczmarczyk), Sołdecki, Kupczak, Plizga, Paluchowski (77' Drozdowicz)

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz (46' Wojowski), Rzuchowski (69' Nalepa), Łukasiewicz, Ława - da Silva - Abbott (57' Karłowicz)

Żółte kartki: Pleva, Janeczko - Marcjanik, Sobieraj, Ława

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)