17.03.2015 14:53 0 UKS „ OSEMKA

Awans unihokeistów UKS 'Ósemki' Wejherowo

Do Krakowa na rewanżowe spotkania wyjechał zespół seniorski Uczniowskiego Klubu Sportowego „ ÓSEMKA” WEJHEROWO. W zasadzie wystarczyło wygrać jeden mecz, by awansować do finału I Ligi seniorów, gdzie na rywala oczekiwał już zespół Fenomena Babimost.

Sobotnie (14.03) spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie. Rywal wzmocniony kilkoma zawodnikami (w tym zawodnik z Czech) próbował jak najszybciej zdobyć bramkę. Wejherowski zespół spokojnie odpierał ataki rywala i odpowiadał ładnymi kontrami. W 11 min. po jednej z kontr i podaniu do Kamila Janiszewskiego i wspaniałym zagraniu do Karola Barzowskiego, ten ostatni umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W 16 minucie meczu Tristan Tomecki podwyższył wynik na 2:0 dla naszego zespołu.

Druga tercja nie zaczęła się obiecująco dla wejherowian. Gdy na ławce kar zasiadł zawodnik UKS „OSEMKA" gospodarze strzelili swoją pierwszą bramkę (Radoslaw Košek). Po kolejnych 4 minutach doprowadzili do remisu. Jeszcze w tej tercji wejherowianie wzięli sprawy w swoje ręce i po bramkach Daniela Prangi i Tristana Tomeckiego objęli prowadzenie 4:2.

Trzecia tercja rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 3 min. Daniel Hewelt podwyższył wynik na 5:2. W końcówce meczu zawodnicy UKS „ OSEMKA" dołożyli jeszcze dwie bramki (Leszek Samson i Karol Barzowski) na co zespół krakowski odpowiedział również dwiema bramkami. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7:4 dla zespołu z Wejherowa, co zakończyło rywalizację z zespołem z Krakowa.

UKS „OSEMKA" WEJHEROWO zagra o bezpośredni awans do Ekstraligi Unihokeja z zespołem UKS „FENOMEN” Babimost. Pierwszy mecz w Wejherowie odbędzie 28 marca 2015 roku o godz. 18.00.

Przejazd na mecz opłacono ze środków finansowych pochodzących z promocji miasta Wejherowa.

Skład zespołu: Filip Czerniawaki, Arkadiusz Woźniak- bramkarze, Paweł Łątkowski, Wojciech Kleister, Daniel Hewelt, Tomasz Penkowski, Tristan Tomecki, Michał Szczepaniak, Patryk Żyła, Daniel Pranga, Przemysław Żyła, Karol Barzowski, Kamil Janiszewski, Michał Kozal, Leszek Samson, Krzysztof Lis.