16.03.2015 13:19 0

Powiatowa Gimnazjada w Koszykówce Dziewcząt

W dniu 13.03.2015 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 26.03.2015 roku w Sierakowicach.

W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, która w finale pokonała Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa. Forma zwycięskiego zespołu napawa optymizmem przed Półfinałem Wojewódzkim. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

• I miejsce – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie (Kornelia Jarzembińska, Agata Kupferschmidt, Jagoda Ronkowska, Barbara Konkol, Zofia Freund, Paulina Baranowska, Zuzanna Olszewska, Zuzanna Lew, Weronika Woźniak, Agata Jankowska, Ewa Breza, opiekun drużyny – Lucyna Mruk)