16.03.2015 12:53 0

Wejherowscy kickboxerzy na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kickboxingu

Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego 14 marca br. brali udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kickboxingu juniorów wersji light contact oraz kick light. Turniej organizowany był przez Klub Duet Gdańsk, Okręgowy Pomorski Związek Kickboxingu, Pomorską Federację Sportutrenera oraz Tomasza Biernackiego, utytułowanego zawodnika, który niegdyś reprezentował Polskę, a obecnie trenuje Kadrę Narodową seniorów kickboxingu w kick-light.

Wejherowo reprezetnowało 5 zawodników, ze zmiennym szczęściem, jednak wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony.

Wyniki:

  • Mikołaj Herzberg – stoczył dwa pojedynki w light i kick-light, oba wygrywając, tym samym zapewnił sobie tytuł Mistrza woj. pomorskiego w kat. do 74 kg;
  • Błażej Mach – wygrana w light, przegrana w kick-light do 63 kg;
  • Maciej Zielona – dwie walki, niestety przegrane, ale po twartych i zaciętych bojach w wadze do 69 kg;
  • Mikołaj Kuksin – debiutował na zawodach kickboxingu, przegrywając pojedynek z cięższym o 5 kg zawodnikiem w kat. do 69 kg wersji kick-light;
  • Szymon Sroka – aktualny Wicemistrz Polski, tym razem musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając nieznacznie walkę w kick-light w wadze ciężkiej +94 kg.

Najlepiej zaprezentował się Mikołaj Herzberg, który w walce light contact pokonał zawodnika Rebelii Kartuzy, natomiast w kick-light, starszego i bardziej doświadczonego startowo zawodnika KS Maximus Gdynia.

W 2013 roku, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe przeorganizowało działalność sekcji młodzieżowej Klubu. Jak dotąd spektakularne osiągnięcia dzieci i kadetów w wieku do lat 15, trochę przyćmiewały sukcesy swoich starszych kolegów w gronie wiekowym 16-18 lat (juniorów).

  • Młodzieżowa sekcja kickboxingu w Wejherowie miała charakter rekreacyjny, nie było trenera, który od strony sportowej zająłby się organizacją wyjazdów i walk dla starszej grupy wiekowej. Koncentrowaliśmy się na szkoleniu od podstaw dzieci, które licznie przychodziły i nadal przychodzą na treningi i mają w dziedzinie kickboxingu duże sukcesy. W 2013 roku postanowiliśmy to zmienić i wraz z Tomkiem Hirsz, drugim trenerem, postanowiliśmy mocno zaangażować się również w sekcję sportową młodzieży i dorosłych. Wprowadziliśmy dzięki zrozumieniu i uprzejmości Dyrektora Andrzeja Gredeckiego z ZSO nr 2 dodatkowe treningi, a środowy trening wydłużyliśmy z 90 do 120 minut. Widać, że sami nasi juniorzy również inwestują czas pozatreningowy na...treningi indywidualne i są efekty. Zawodnicy Wejherowskiego Stow. Sportowego osiągają teraz sukcesy zarowno w gronie dzieci, kadetów, także juniorów i seniorów. - mówi trener i prezes Klubu, Rafał Karcz.

Wyjazd organizacyjnie wsparł sponsor główny Klubu Design Joomla Projekty. Podziekowania również kierujemy do kibiców oraz Tomka Hirsz, którzy wspierali drużynę z Wejherowa głośnym dopingiem. Wyjazd na zawody do Gdańska wsparło poprzez dotację Miasto Wejherowo z Panem Prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem na czele, za co młodzi zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują.

Klub prowadzi obecnie nabór do drużyny kickboxingu. Nie liczą się umiejętności i stan wytrenowania. Dla trenerów najważniejsze są chęci młodych ludzi, którzy przyjdą na zajęcia i zechcą przeżyć przygodę z kickboxingiem, zarówno w zakresie rekreacji, jak i w przyszłości wyczynu sportowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...