09.10.2010 13:12 0

Koszykarze Asseco Prokom przegrali na inaugurację

Koszykarze Asseco Prokom przegrali inauguracyjny mecz Tauron Basket Ligi z Zastalem Zielona Góra 61:76. W gdyńskim zespole najskuteczniejszymi graczami byli Adam Łapeta (15 punktów) i Courtney Eldridge (17, 4 asysty). Natomiast w zespole gospodarzy liderem był Walter Hodge - 16 "oczek", 4 asysty i 4 przechwyty.

Mecz dla gdyńskiego zespołu rozpoczął się niezbyt dobrze. Gospodarze już po kilku pierwszy akcjach prowadzili 7:2. Podopieczni Andrzeja Adamka popełniali wiele błędów, które bardzo dobrze wykorzystywali koszykarze z Zielonej Góry. Gospodarze prowadzili już 14:7, na szczęście gdynianie po zły początku meczu obudzili się i doprowadzili do remisu po 14. Końców należał do Zielonogórzan, którzy wygrali pierwszą połowę 22:18

Na początku drugiej części meczu Asseco grało zdecydowanie lepiej. Zawodnikom z Gdyni udało się objąć pierwsze w tym spotkaniu prowadzenia przy stanie 30:29. Dalsza dobra gra doprowadziła do powiększenia przewagi do 6 punktów. Niestety w końcówce drugiej kwarty bardzo dobrze zagrał Walter Hodge, który doprowadził do zmniejszenia strat swojego zespołu do jednego punktu.

Kolejna kwarta to popis gospodarzy i bardzo słaba gra Asseco. Zielonogórzanie wygrali ten fragment gry 15:4, co dało im dziesięciopunktowe prowadzenia. Kolejne dobra i skuteczne akcje gospodarzy doprowadziły do dwudziestopunktowej przewagi. Po trzeciej kwarcie gdynianie przegrywali 48:66

W ostatnie odsłonie meczu gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, co pozwoliło im spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca meczu.

Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia 76:61 (22:18, 17:22, 27:8, 10:13)

Zastal: Burgess 19, Hodge 16, Comagić 15, Marshall 12, Dłoniak 7, Flieger 4, Chodkiewicz 2, Kukiełka 1, Raczyński 0, Rajewicz 0, Kęsicki.

Asseco Prokom: Eldridge 17, Łapeta 15, Toney 9, Kostrzewski 7, Witka 6, Mróz 4, Frasunkiewicz 3, Kitzinger, Kowalczuk.