22.02.2015 13:02 0

Gryfici wygrywają sparing z rezerwami Arki

W przedostatnim sparingu przed rundą wiosenną gryfici odnieśli zwycięstwo 2:1 nad rezerwami Arki Gdynia. Bramki zdobyli Przemysław Kostuch i Krzysztof Wicki a dla gospodarzy Dawid Tomczak.

Trener Kotwica nie mógł skorzystać z usług Kołca, Osłowskiego (złamane kości śródręcza), Ilanza, Pestilenza i Roppela. Gryfici wystąpili w następującym ustawieniu (zmiany zostały dokonywane w różnych momentach drugiej połowy):

W.Ferra - K.Godula (S.Kowalski), P.Kostuch, M. Skwiercz, M.Wiśniewski (K.Cysewski) - G.Gicewicz, P.Czoska (M.Fierka), M.Szymański, P.Brzuzy (M.Kenner) - K.Rzepa, K.Wicki (P.Miler)

Pierwszy cios zadali wejherowianie już w 6. minucie. Dobrze wykonywany przez Gicewicza rzut rożny wykończył strzałem głową Kostuch. Wyrównanie przyszło tuż po przerwie, w 48. minucie. Po składnej akcji gospodarzy w polu karnym znalazł się Tomczak i płaskim strzałem w długi róg pokonał Ferrę. Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych na trzy minuty przed końcem meczu. Wicki otrzymał podanie w polu karnym przeciwników, minął obrońcę i bez problemu umieścił piłkę w bramce Miszczuka.

Tym samym WKS zanotował czwarte zwycięstwo w przedsezonowych sparingach.

Za tydzień ostatnia próba przed ligą z najwyżej notowanym zespołem. W sobotę również na Stadionie Narodowym Rugby przeciwnikiem będzie I-ligowy zespół Arki Gdynia, który prowadzi były trener gryfitów - Grzegorz Niciński.