31.03.2011 08:12 0

Wojciech Szczurek Europejczykiem Roku 2010

fot. gdynia.pl

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał dzisiaj (30 marca) tytuł Europejczyka Roku 2010 i złotą statuetkę w kategorii „Gospodarz gminy, miasta, regionu”. Uroczystość odbyła się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Kapituła konkursu wzięła pod uwagę przede wszystkim „umiejętność prowadzenia przez laureata dialogu publicznego na poziomie nieczęsto spotykanym w Polsce i Europie oraz budowania wśród społeczności lokalnej zaufania do władz samorządowych”. Jak wyraził się podczas wręczania nagrody prof. Jerzy Stępień, członek Kapituły, prezydent Wojciech Szczurek „jest wzorem do naśladowania dla samorządowców w Polsce i Unii Europejskiej”. Dodał również, że „z myślą o takich ludziach budowano w Polsce samorząd po 1989 r.”.

Tytuł „Europejczyka Roku” przyznaje od 2005 r. miesięcznik „Monitor Unii Europejskiej”. Wraz z Kapitułą konkursu nagradza wybitne postacie polskiej nauki, kultury, polityki, a także dziennikarzy, przedsiębiorców, nauczycieli, działaczy społecznych i włodarzy miast. Do tytułu nominowane są osoby, które w danym roku odniosły sukcesy w zakresie: współpracy z Unią Europejską i wykorzystania funduszy unijnych, działalności społecznej, twórczej i artystycznej, rozwoju nauki oraz szkolnictwa oraz budowania w Polsce społeczeństwa obywatelskiego. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. prof. Władysław Bartoszewski i prof. Jerzy Buzek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24