Utrudnienia drogowe związane z Sylwestrem w Gdyni

czwartek, 18 grudnia 2014
zdiz.gdynia.pl
zdiz.gdynia.pl

Komunikat o przewidywanych utrudnieniach na drogach, zmianach w organizacji ruchu i funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania podczas przygotowań i w czasie imprezy sylwestrowej "Sylwestrowa Moc Przebojów" w rejonie śródmieścia Gdyni.

  1. od 08.XII (godz. 0700) do 26.XII (godz.00:00)

Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Wygrodzona zostanie część powierzchni jezdni przed Pomnikiem-Płytą Marynarza oraz fragment jezdni jednokierunkowego odcinka Skweru Kościuszki prowadzącego ruch od strony skrzyżowania z ul. Jerzego Waszyngtona w kierunku skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego. W ww. okresie zachowane zostaną wszystkie relacje ruchu w obszarze objętym zmianami (występować będą jedynie lokalne przewężenia przekroju ulic).

  1. Od 27.XII (godz. 0001) do 28.XII (godz.24:00)
[img_r]2[/img_r]

Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. W tym terminie od strony ul. Świętojańskiej możliwy będzie wjazd na Skwer Kościuszki, natomiast wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie ul. Waszyngtona. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd z ul. Żeromskiego w kierunku ul. Świętojańskiej następować będzie przez Skwer Kościuszki i ul. Waszyngtona.

  1. Od 29.XII (godz. 0001) do 30.XII (godz.8:00)
[img_r]3[/img_r]

Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Żeromskiego. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd ze "ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 15 do budynku nr 19) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Borchardta lub ul. Waszyngtona. Natomiast wjazd na powyższy odcinek Skweru Kościuszki odbywać się będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Borchardta do budynku nr 15-19 wprowadzony zostanie tymczasowy ruch dwukierunkowy na dotychczasowej jezdni jednokierunkowej. Wyjazd z ul. Żeromskiego oraz ze "ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 14 do budynku nr 26) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Waszyngtona. W tym terminie z ul. 10-go Lutego na ul. Świętojańską możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo i w lewo. Z ul. Świętojańskiej dojazd do Skweru Kościuszki przebiegać będzie objazdem ul. Armii Krajowej lub ul. Pułaskiego, ul. Żeromskiego, ul. Waszyngtona.

  1. Od 30.XII (godz. 800) do 31.XII (godz.14:00)
[img_r]4[/img_r]

Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona. Zamknięte zostaną również "ślepe" odcinki Skweru Kościuszki zlokalizowane pomiędzy ul. Żeromskiego, a ul. Świętojańską oraz ul. Borchardta, a ul. Świętojańską. Ruch kołowy wyłączony zostanie również z ul. Żeromskiego. W dniu 31.XII na Skwerze Kościuszki i ul. Żeromskiego obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów. Do godz. 1400 dnia 31.XII dojazd na Skwer Kościuszki możliwy będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta lub ul. Waszyngtona. Natomiast wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie wyłącznie ul. Waszyngtona.

  1. Od 31.XII (godz. 1400) do 1.I.2015 r. (godz.14:00)
[img_r]5[/img_r]

Od godz. 1400 dnia 31.XII z ruchu kołowego wyłączone zostaną następujące ulice: - Skwer Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona, - ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Pułaskiego do Skweru Kościuszki, - ul. Borchardta na odcinku od ul. Armii Krajowej do Skweru Kościuszki, - ul. Świętojańska na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Starowiejskiej, - ul. 10-go Lutego na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV, - ul. Abrahama na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Batorego, - ul. Zygmunta Augusta na odcinku od ul. 10- go Lutego do ul. Starowiejskiej, - ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętojańską do Zawiszy Czarnego, - ul. Baduszkowej, - ul. Zygmuntowska.

Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz usunięcie własnych pojazdów od dnia 29.XII (godz. 0800) ze Skweru Kościuszki i ul. Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w stronę Skweru), oraz dnia 30.XII (godz. 0800) z następujących ulic: 10 lutego (od ul. Władysława IV w stronę Skweru Kościuszki), Świętojańskiej (od Starowiejskiej do Armii Krajowej), Abrahama (od Starowiejskiej do Batorego), Zygmunta Augusta. Dodatkowo od godz. 1800 dnia 31.12 do godz. 0800 dnia 01.01 zamknięta dla ruchu będzie ul. Starowiejska od skrzyżowania z ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej.

  1. od 01.I (godz. 1400) do 05.I (godz.24:00)
[img_r]6[/img_r]

Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Wygrodzona zostanie część powierzchni jezdni przed Pomnikiem-Płytą Marynarza oraz fragment jezdni jednokierunkowego odcinka Skweru Kościuszki prowadzącego ruch od strony skrzyżowania z ul. Jerzego Waszyngtona w kierunku skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego. W ww. okresie zachowane zostaną wszystkie relacje ruchu w obszarze objętym zmianami (występować będą jedynie lokalne przewężenia przekroju ulic).

Miasto Gdynia w związku z odbywającą się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia br. imprezą pn. "Sylwestrowa Moc Przebojów", z uwagi na dużą liczbę spodziewanych w ww. terminie gości, zwraca się z prośbą o ograniczenie do niezbędnego minimum w ww. okresie korzystania z samochodów osobowych, szczególnie w obszarze dzielnic: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Świętego Maksymiliana, Działki Leśne. Niestosowanie się do powyższego apelu przez mieszkańców Gdyni oraz osoby spoza Miasta spowoduje znaczne uciążliwości w dotarciu na teren imprezy oraz w trakcie wyjazdu po zakończonej zabawie.

Jednocześnie prosimy wszystkich kierowców o usunięcie pojazdów z ulic w strefie sąsiadującej z terenem imprezy masowej w dniach 29 grudnia(dotyczy ulic: Żeromskiego od Pułaskiego do Skweru Kościuszki, Skweru Kościuszki pomiędzy Świętojańską a skrzyżowaniami z ul. Żeromskiego i Borchardta), 30, 31 grudnia oraz 1 stycznia br. (dotyczy powyżej wskazanych ulic, a także: 10 Lutego, Abrahama, Zygmuntowskiej, Świętojańskiej (od skrzyżowania ze Skwerem w stronę ul. Pułaskiego). Ulice o ograniczeniach w ruchu objęte zostaną zakazem zatrzymywania się, pojazdy pozostawione przez właścicieli będą usuwane przez służby zabezpieczające imprezę.

Z uwagi na szeroki zakres planowanych wyłączeń z ruchu poszczególnych ulic zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta Gdyni, wszystkich gości zamierzających w dniach 31.12-01.01 odwiedzić Gdynię prosimy o korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej.

Osoby, które mimo wszystko zdecydują się na wykorzystanie samochodów osobowych prosimy o korzystanie z miejsc postojowych na ul. Polskiej oraz placu w rejonie skrzyżowania ulic Witomińskiej i Bydgoskiej, a także parkingu między halą sportowo-widowiskową Gdynia Arena a Centrum HandlowymRiviera. Poza ww. lokalizacjami dostępna będzie jedynie nieznaczna liczba istniejących miejsc postojowych na ulicach Śródmieścia Gdyni.

Dodatkowe informacje na temat tras poszczególnych linii autobusowych oraz trolejbusowych organizowanych przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni można odnaleźć na stronie: http://www.zkmgdynia.pl. Zachęcamy także do korzystania z usług PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o. (http://www.skm.pkp.pl). Ww. przewoźnicy przygotowują na czas imprezy zmiany w rozkładach jazdy i trasach (szczegóły dostępne będą pod wskazanymi linkami).

W związku z opisanymi powyżej zmianami organizacji ruchu, uprzejmie informujemy, że w dniach 30 i 31 grudnia abonamenty Strefy Płatnego Parkowania typu M (upoważniające do parkowania w rejonie Skweru Kościuszki, na ulicach wyłączonych w tych dniach z ruchu oraz objętych zakazem zatrzymywania) będą upoważniały do parkowania w odległości do 200 m od granic strefy, w której wprowadzone będą zmiany.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością
czwartek, 21 maja 2026

Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Uważaj podczas spaceru. Coraz więcej żmij na osiedlach i leśnych ścieżkach
Nowe
czwartek, 21 maja 2026 1

Uważaj podczas spaceru. Coraz więcej żmij na osiedlach i leśnych ścieżkach

Zdewastowana tama i zagryzione sarny. "Trzymajcie psy na smyczy!"
Ważne
czwartek, 21 maja 2026 4

Zdewastowana tama i zagryzione sarny. "Trzymajcie psy na smyczy!"

Czarno-biały Lębork. Tak wyglądało miasto w latach 50. XX wieku
Nowe
czwartek, 21 maja 2026

Czarno-biały Lębork. Tak wyglądało miasto w latach 50. XX wieku

Rodzinna misja i atrakcje dla najmłodszych. Centrum Handlowe Kaszuby zaprasza na Dzień Dziecka
Materiał partnera
czwartek, 21 maja 2026

Rodzinna misja i atrakcje dla najmłodszych. Centrum Handlowe Kaszuby zaprasza na Dzień Dziecka

Spotkanie o biznesie i rozwoju firm
Nowe
czwartek, 21 maja 2026

Spotkanie o biznesie i rozwoju firm

Trwa rozbudowa szkoły. Powstaną pomieszczenia dla przedszkolaków
czwartek, 21 maja 2026

Trwa rozbudowa szkoły. Powstaną pomieszczenia dla przedszkolaków

Porozmawiają o zdrowiu kobiet bez tabu
Nowe
czwartek, 21 maja 2026

Porozmawiają o zdrowiu kobiet bez tabu

Bus uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu
Ważne
czwartek, 21 maja 2026 2

Bus uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

„Książulo” z wizytą w Lęborku. Spróbował popularnego kebaba
Nowe
czwartek, 21 maja 2026 1

„Książulo” z wizytą w Lęborku. Spróbował popularnego kebaba

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →