18.03.2011 11:03 0

Puck: Kradli i się włamywali

Śledczy z komisariatu w Kosakowie i wydziału kryminalnego z Pucka wpadli na trop sprawców kilku przestępstw na terenie Gminy Kosakowo. Dwóch podejrzanych w wieku 26 i 27 lat usłyszało już zarzuty za włamania i kradzież. Ponadto 27-latek usłyszał zarzut kradzieży okna PCV. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Policjanci z wydziału kryminalnego z pucka i komisariatu w Kosakowie wpadli na trop dwóch mieszkańców gm. Kosakowo, którzy na swoim koncie mieli włamanie, usiłowanie włamania oraz kradzież.

Jak ustalili śledczy 26- i 27-latek na terenie gminy z jednego ze sklepów ukradli kamerę przemysłową. Obaj brali także udział w kradzieży mienia na terenie budowy domu oraz we włamaniu do tego samego obiektu. Mężczyźni ukradli elektronarzędzia warte ponad 2 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości, było ukryte w lesie na ternie gminy. Mężczyźni usiłowali włamać się także do innego obiektu w budowie, jednak nie zdołali sforsować zabezpieczeń.

Ponadto śledczy ustalili, że 27-latek miał związek z kradzieżą okna PCV wartości 350 złotych na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna ukradł je w miejscowości Mosty i ukrył. Policjanci odzyskali także okno i zwrócili je właścicielowi.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży i włamania oraz usiłowania włamania. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast włamanie i usiłowania włamania zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24