25.09.2014 13:46 0

Ósemka Wejherowo rozpoczęła od zwycięstw

Zespół unihokeistów „ÓSEMKI” po dwuletniej przerwie ponownie uczestniczy w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja. W swoim debiucie w rozgrywkach I Ligi Seniorów w dniach 20-21 września przyszło zmierzyć się z zespołem UKS Zryw Dziekanów Leśny- Iskra Warszawa, który to zespół ubiegłym sezonie dopiero w barażach stracił szansę na awans do Ekstraligi.

W sobotnim meczu wejherowianie przez dwie tercje kontrolowali sytuację na boisku i po 40 minutach gry prowadzili 3-1. W trzeciej tercji unihokeiści „ÓSEMKI” zaczęli gubić się w grze obronnej i przegrali tą część meczu 2- 3, jednak całe spotkanie wygrali 5- 4 ( 0:0; 3:1; 2:3).

W meczu niedzielnym zawodnicy z Wejherowa rozpoczęli grę z „ dużego C”. Po czterech minutach gry prowadzili już 4-0, by pierwsza tercję zakończyć wynikiem 6-0. Niestety po drugiej jeszcze dobrej tercji, trzecia tercja była powtórką z pierwszego meczu. Zawodnicy wejherowscy oddali inicjatywę zespołowi gospodarzy i przegrali ja w stosunku 4-5. Przewaga strzelonych bramek z dwóch pierwszych tercji pozwoliła wejherowianom na zwycięstwo w meczu 13-6 (6:0;3:1;4:5).