18.03.2011 09:57 0

Gdańsk: Iwona Guzowska ma zapłacić ponad 14 tys. zł

Gdański Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie Iwona Guzowskiej i jej partnera Marcina G. Posłanka PO i była mistrzyni w boksie nie dochowała warunków umowy sprzedaży mieszkania i musi zapłacić łącznie 84 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Iwona Guzowska otrzymała od gminy w 1999 roku mieszkanie przy ul. Wajdeloty. Na stałe przebywała wówczas w Warszawie, dlatego też lokum udostępniła swojej znajomej, Dorocie Sikorskiej. Istnieją dwie wersje, co do rodzaju umowy, zawartej między kobietami.

Posłanka Po twierdzi, że udostępnienie mieszkania było forma pomocy dla znajdującej się w trudniej sytuacji znajomej. Dorota Sikorska miała jedynie opłacać czynsz, jednak tego nie robiła. Z tego powodu Iwona Guzowska kazała się jej wyprowadzić.

Natomiast Dorota Sikorska zarzuca bokserce, że wspólnie ze swoim chłopkiem, przyjęła od niej zaliczkę za zakup mieszkania. Łącznie miało to być 42 tys. Potwierdzać mają to kwity z podpisami zarówno Iwony Guzowskiej, jak i Marcina G.

Sąd wziął pod uwagę wzrost cen mieszkań, dlatego kwota odszkodowania wzrosła do 84 tys. zł. Iwona Guzowska ma zapłać 14,3 tys. zł, a jaj partner – 69,7 tys. zł. Posłanka zapowiada wniesienie apelacji. Dorota Sikorska już wcześniej domagała się rekompensaty, jednak w 2009 rok sąd odrzucił zarzuty wobec Iwony Guzowskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24