Miłośnicy historii, w szczególności dawnego życia codziennego na Kaszubach mieli możliwość przyjrzenia się i własnoręcznego wykonania koszy, dzbanów i innych przedmiotów powszechnych dawniej w okolicach Kaszub.
Dla gości dostępna była wioska zawodów z kołem garncarskim, maselnicą i innymi sprzętami związanymi z dawnymi pracami. Koło Gospodyń Wiejskich poprowadziło warsztaty kulinarne połączone z degustacją regionalnych przysmaków, na scenie zaś wystąpiły zespoły z regionu, w tym Sztërë Kòtë.
Impreza była jedną z ostatnich części projektu dofinansowanego z Regionalnego Funduszu Rozwoju Obszaru Wiejskich oraz ostatnią imprezą towarzyszącą powstaniu Izby Regionalnej. Znajdzie się w niej między innymi kiosk multimedialny, który umożliwi obejrzenie relacji osób zajmujących się rękodziełem, zapoznanie się ze starymi fotografiami czy zabytkowymi przyrządami służącymi do wykonywania ginących zawodów.