09.03.2011 09:20 0

Gdynia: Mecz Pucharu Narodów Europy Polska-Belgia

Po raz drugi na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbędzie się międzynarodowy mecz z udziałem reprezentacji Polski, która w najbliższą sobotę zmierzy się z zespołem z Belgii. Początek o. 19.00.   

Mecz odbędzie się w ramach rozgrywek dywizji 1B Pucharu Europy Narodów, które zakończą się w 2012 roku. Z polską drużyną rywalizują zespoły Mołdawii, Czech, Niemiec, Belgii oraz Holandii. Stawką jest awans do europejskiej elity.

W dotychczasowych meczach biało-czerwoni przegrali z Czechami (15:20) i z Mołdawią (25:36). Odnieśli ważne zwycięstwo z Niemcami (22:17), teoretycznie najsilniejszą drużyną dywizji. Polacy zajmują piąte, przedostanie miejsce w grupie.

W odmiennych nastrojach do Gdyni przybędą nasi rywale. Po zwycięstwach nad Czechami (24:12) i Mołdawią (20:5), Belgowie zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Sobotni mecz będzie kolejnym spotkaniem pomiędzy Polską i Belgią. Przypomnijmy, że 30 maja 2009 roku w Warszawie Polacy pokonali belgijską reprezentację 14:3. Wszyscy miłośnicy polskiego rugby liczą na powtórkę.

Mamy nadzieję, że „magia stadionu” przyczyni się do zwycięstwa gospodarzy, a kibice dopiszą i licznie dopingować będą polską załogę. Zwłaszcza że wstęp na mecz jest wolny!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24