08.03.2011 11:23 0

Gdynia: Kolejne dwa zakazy stadionowe po meczu Arki

archiwum / fot. Gabriel Besta

Decyzją gdyńskiego sądu, dwóch mężczyzn, którzy podczas sobotniego meczu piłkarskiego w Gdyni, złamali przepisy Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, otrzymało dwuletnie zakazy stadionowe i kary grzywny po 2 tys. zł. każdy.

W minioną sobotę na gdyńskim stadionie piłkarskim został rozegrany mecz pomiędzy drużynami Arki Gdynia i Lecha Poznań. Jeszcze przed jego rozpoczęciem służba porządkowa organizatora przekazała policjantom zabezpieczającym imprezę sportową, mężczyznę, który wtargnął na płytę boiska. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Do podobnego przypadku doszło już podczas trwającej I połowy meczu. Tym razem mieszkaniec Środy Wielkopolskiej przeszedł przez ogrodzenie na stadion. Został ujęty i także przekazany funkcjonariuszom.

Wobec obu mężczyzn gdyński sąd zastosował dwuletnie zakazy stadionowe oraz kary grzywny po 2 tys. zł. każdy. Dodatkowo 28-latek z powiatu puckiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, wynikającego z art. 60.1 Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Za wtargnięcie na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe grozi kara grzywny nie mniejsza niż 180 stawek dziennych, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24