07.03.2011 14:18 0

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniach 01 i 02.03.2011 na hali sportowej Gminnego Ośrodka Promocji Sportu i Rekreacji w Bolszewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt w Piłce Ręcznej.

Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 09.03.2011 również w Bolszewie. W rywalizacji wzięło udział 10 zespołów z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: Przedstawiciel Urzędu Gminy – Pan Krzysztof Zabiegliński oraz organizator zawodów – Pani Joanna Syska. Dodatkowo Wójt Gminy Wejherowo – Pan Henryk Skwarło ufundował nagrody dla najlepszej zawodniczki turnieju, którą otrzymała – Monika Pielowska z Luzina, najlepszą bramkarką zawodów ogłoszono Joannę Syczek z Wejherowa, zaś królem strzelców została Agata Pieper z Bolszewa. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie.

Wyniki zawodów:

• I miejsce – Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie (J. Klinkosz, A. Pieper, M. Sychowska, A. Szotrowska, A.Hewelt, A. Waldowska, A. Grubba, P. Miszkiel, A. Okroy, M. Pieper, J. Bujak, B. Paschke, M. Małowiecka, I. Chodnicka, trenerem zespołu jest Joanna Syska)