05.10.2010 11:29 0

Zmarł prof. Gerard Labuda

prof. Gerard Labuda

W wieku 94 lat zmarł prof. Gerard Labuda- wybitny historyk, rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, pisarz, a przede wszystkim Kaszub. Urodził się w Nowej Hucie pod Kartuzami, uczęszczał do szkoły podstawowej w Luzinie, napisał ponad 1,5 tysiąca publikacji, wśród nich liczne, opisujące historię i dzieje Kaszub. Znał kilkanaście języków, jednak najswobodniej czuł się z tym regionalnym, który poznał w dzieciństwie.

Profesor Gerard Labuda był cenionym naukowcem, wychował pokolenia historyków, imponował rozległością zainteresowań i nieograniczoną wiedzą. Był członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, Polskiej Akademii Nauk, a także licznych stowarzyszeń naukowych na całym świecie. Był człowiekiem godnym naśladowania i takim go też zapamiętamy.

Uroczystości pogrzebowych profesora Gerarda Labudy odbędą się:

8.10.2010 (piątek) godz. 19.00 - Wprowadzenie zwłok profesora Gerarda Labudy do kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Luzinie oraz msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Po mszy św. tzw. „pusta noc” prowadzona przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskiego do godz. 22.00

9.10.2010 (sobota) godz. 11.00 - Msza św. w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Luzinie pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia z udziałem Ks. Prymasa Henryka Muszyńskiego.Po mszy św. przejście konduktu żałobnego na cmentarz Parafialny w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24