29.08.2010 15:21 0

Dwa wypadki i dwóch nietrzeźwych kierowców w Pucku

Do dwóch wypadków drogowych doszło wczoraj w Powiecie Puckim. Policjanci zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich uczestniczył w wypadku, uderzył w przydrożne drzewo. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Do dwóch poważnych wypadków drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu puckiego. Pierwszy miał miejsce tuż przed 8.00 rano. Na trasie Władysławowo – Łebcz kierowca audi nagle zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia ustalili, że 48-letni mieszkaniec gm. Puck był pijany. W jego organizmie stwierdzono niespełna promil alkoholu. Drugie zdarzenie miało miejsce w Jastrzębiej Górze po godz. 18.00. 8-latek wjechał rowem na drogę z pierwszeństwem przejazdu prosto pod nadjeżdżaj±cy pojazd i uderzył w jego bok. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do wejherowskiego szpitala. 35-letni kierowca z Rumi był trzeźwy. 

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych po godz. 22.00 w Żelistrzewie. Kiedy policjanci puckiej patrolówki zatrzymali do kontroli fiata, okazało się, że 21-letni mieszkaniec puckiej gminy kierował autem się w stanie znacznego upojenia alkoholem. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 21-latek nie dość, że jechał pijany to nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem oraz dokumentów pojazdu. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto 21-latek odpowie także za wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień i wymaganych dokumentów. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24