04.10.2010 13:52 0

W Gdyńskiej dzielnicy Wiczlino powstanie nowy szpital

Zdaniem gdyńskich samorządów, miastu potrzebna jest nowoczesna placówka medyczna na 500-600 miejsc, która przejmie obowiązki zaniedbanego Szpitala Miejskiego. Obiekt ma powstać w dzielnicy Wiczlino Niemotowo.

Wielu lokalnych polityków uważa, że budowa nowego szpitala, to priorytet dla miasta. Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny na rozdział środków unijnych, uważa, że budowa szpitala w Gdyni jest niezbędna. Bez dotacji wykonanie inwestycji będzie niemożliwe, więc zarząd województwa zadeklarował jej finansowanie. Rada Miasta na ostatnim posiedzeniu przystąpiła do procedury uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego.

Włodarze miasta uważają, że Wiczlino jest idealną lokalizacją dla nowego szpitala. Dzielnica dynamicznie się rozwija, a miasto jest właścicielem wielu gruntów w tej okolicy. Powstają tam nowe drogi i osiedla, zatem mieszkańcy z pewnością skorzystają na przeniesieniu Szpitala Miejskiego do Wiczlina.

Trwające prace planistyczne i prowadzone analizy nie oznaczają jednak, że szpital powstanie w najbliższych latach. Dopiero za rok będą znane wyniki badań zleconych przez zarząd województwa, a sama budowa rozpocznie się nie wcześniej niż 2015 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24