W Sopocie zakończyły się 58. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W załączeniu komunikaty prasowe: relacja z 2. dnia mistrzostw, podsumowanie HMP oraz skład polskiej reprezentacji na Halowe Mistrzostwa Świata SOPOT 2014. Polskich barw bronić będzie rekordowa liczba 37 polskich zawodników.
Na czele polskiego zespołu stanął m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski czy rekordzistka Polski i medalistka halowych mistrzostw Europy i świata oraz medalistka igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce Anna Rogowska. Na dobry występ w Sopocie liczą nasi średniodystansowcy Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Angelika Cichocka. Walkę o medale i jak najlepsze lokaty obiecują jednak wszyscy polscy lekkoatleci. Skład Reprezentacji Polski zaprezentowany został podczas konferencji prasowej podsumowującej 58. Halowe Mistrzostwa Polski w Sopocie.
Przypomnijmy, że Polska – jako gospodarz imprezy – wystawi swoich zawodników niemal we wszystkich konkurencjach (w przypadku wielobojów startują sportowcy zaproszeni przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF, w tym Karolina Tymińska z SKLA Sopot).
Reprezentacja Polski na Sopot jest najliczniejszą w historii rozgrywanych od 1985 roku (pierwsza edycja pod nazwą World Indoor Games) halowych mistrzostw globu. W dotychczasowych startach w czempionacie Reprezentacja Polski wywalczyła 22 medale – 2 złote, 6 srebrnych i 14 brązowych. Największe sukcesy Polacy osiągali w 1999 w japońskim Maebashi gdzie zdobyliśmy 5 krążków. Mistrzem świata został wówczas wieloboista Sebastian Chmara, a męska sztafeta 4 x 400 metrów, w składzie Piotr Haczek, Jacek Bocian, Piotr Rysiukiewicz, Robert Maćkowiak, ustanowiła czasem 3:03.01 nadal aktualny halowy rekord Europy.
W historii startów Polaków na halowym czempionacie globu nasz zespół wywalczył dwa złote medale: w 1999 najlepszy był Sebastian Chamara w siedmioboju, a w 2001 roku po medale z najcenniejszego kruszcu sięgnął w biegu rozstawnym zespół w składzie Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Jacek Bocian, Robert Maćkowiak.
Z pewnością po 15. IAAF Halowych Mistrzostwach Świata „Sopot 2014” dorobek medalowy Polaków znacząco się zwiększy.
Mistrzostwa świata w ERGO ARENIE już od 7 do 9 marca. Bilety na imprezę można nadal nabyć za pośrednictwem strony www.sopot2014.com, w kasie ERGO ARENY, oraz w sieci sprzedaży Empik. Wielkie sportowe emocje gwarantowane!
8 Fot. Fotobank.PL/ERGO ARENA