23.02.2014 08:32 0

Gryf kontynuuje serię sparingowych zwycięstw

W kolejnym meczu kontrolnym zwycięstwo na swoim koncie zapisali podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego. Wejherowianie pokonali w Gdyni miejscowy Bałtyk, a bramki dla żółto-czarnych zdobywali Piotr Kołc, Adrian Kochanek i Krzysztof Rzepa. Mecz zakończył się wynikiem: Bałtyk Gdynia – Gryf Wejherowo 1:3.

Był to przedostatni sparing Gryfa przed inauguracją wiosennych rozgrywek. Nie wszystko żółto-czarnym w pierwszych fragmentach meczu jednak wychodziło. Wprawdzie długo utrzymywali się przy piłce, ale brakowało ostatniego podania, które umożliwiłoby wypracowanie pozycji podbramkowej.

Na plus można zaliczyć to, że Bałtyk praktycznie ani razu nie zagroził bramce Macieja Szlagi. Wejherowianie w 31 minucie w końcu udokumentowali swoją przewagę. Lewym skrzydłem przedarł się Jacek Kusiak i precyzyjnie dograł piłkę po ziemi do Piotra Kołca. Kapitan Gryfa płaskim strzałem zdołał pokonać Kacpra Tułowieckiego i jednocześnie ustalił wynik do przerwy.

Po zmianie stron goście szybko stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe. Nie zdołali ich jednak wykorzystać. Swoje szanse miał także Bałtyk, który po przerwie prezentował się lepiej. Kolejne gole zdobywali jednak przyjezdni. Najpierw po rzucie rożnym trafił Adrian Kochanek, a na pięć minut przed końcem spotkania skuteczną kontrę Gryfa zakończył Krzysztof Rzepa, który okazał się za szybki dla obrońców Bałtyku.

Gospodarze w końcówce zdołali zdobyć bramkę z rzutu karnego. Celnie z 11 metrów trafił Krzysztof Bułka, ale trzeba przyznać, że Wiesław Ferra był bliski wybronienia tego strzału. Warto odnotować, że po kontuzjach na boisko wrócili Sebastian Kowalski i Maciej Szymański. Ponownie zagrał także młody Patryk Miler.

Bałtyk Gdynia – Gryf Wejherowo 1:3

Bramki: Bułka 90’ – Kołc 31’, Kochanek 70’, Rzepa 85’

Skład: Szlaga (46’Ferra) - Brzuzy (55’Kowalski), Kostuch, Kochanek, Osłowski (46’Skwiercz) – Kołc (65’Szymański), Dąbrowski (46’Felisiak), Kuciak (55’Stefanowicz), Pietroń (55’Rzepa), Siemaszko (46’Krzemiński) – Twardowski (65’Miler)