09.02.2014 07:22 0

Gryf na fali! Wysokie zwycięstwo z Cartusią

Optymistyczne wieści jakie dotarły do zawodników Gryfa Wejherowo po piątkowym spotkaniu Zarządu klubu szybko przełożyły się na dyspozycję piłkarzy. Żółto-czarni w kolejnym meczu kontrolnym pokazali się z bardzo dobrej strony pokonując tym razem aż 5:1 Cartusię Kartuzy.

Wiadomość o tym, że wejherowianie zagrają na wiosnę w II lidze wprowadziła jeszcze więcej entuzjazmu w poczynania podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego. Żółto-czarni z kwitkiem odprawili III-ligową Cartusię aplikując ekipie z Kartuz pięć bramek.

Spotkanie w pierwszych fragmentach nie było porywającym widowiskiem. Wiele było niedokładności, nerwowości, które utrudniały poczynania piłkarzom Gryfa. Długie utrzymywanie się przy piłce nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Dopiero w 32 minucie dokładne podanie Adriana Kochanka za plecy obrońców wykorzystał Michał Twardowski mocnym strzałem pokonując bramkarza Cartusii. Chwilę później gospodarze wyrównali. Wejherowianie popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, co skończyło się bramką dla miejscowych.

Remisem zakończyła się więc pierwsza połowa, ale druga część meczu należała już zdecydowanie do żółto-czarnych. Wejherowianie od początku ruszyli do ataków i szybko wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Macieja Osłowskiego, który precyzyjnie uderzył na bramkę Cartusii. W zdobyciu gola pomógł nie co bramkarz z Kartuz, którego interwencja była bardzo pechowa.

Już chwilę później było 1:3. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Pietroń, a faulowanym w tym przypadku był Twardowski.

To nie było jednak jeszcze ostatnie słowo podopiecznych trenera Nicińskiego. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego do bramki rywali dwa razy trafił jeszcze Łukasz Krzemiński. Za pierwszym razem otrzymał dośrodkowanie z prawej strony boiska i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W 90 minucie idealnie napastnika Gryfa obsłużył Pietroń, który mógł sam kończyć akcję strzałem, ale wyłożył jeszcze piłkę Krzemińskiemu.

Cartusia Kartuzy – Gryf Wejherowo 1:5 (1:1)

Bramki: Twardowski, Osłowski, Pietroń-k., Krzemiński-2 gole

Skład Gryfa: Szlaga (46’Ferra) – Felisiak (46’Brzuzy), Kochanek (46’Kostuch), Skwiercz, Osłowski – Kołc (60’Dettlaff), Dąbrowski (80’Zawodnik Testowany), Stefanowicz (46’Rzepa), Kusiak (46’ Siemaszko), Pietroń – Twardowski (60’Krzemiński)