01.02.2014 19:06 0

Gryf ogrywa Arkę Gdynia

źródło: gryfwejherowo.com.pl

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w sobotnie popołudnie podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego. Wejherowianie w Gdyni pokonali I-ligową Arkę 2:0. Bramki zdobyli w pierwszej połowie Rafał Siemaszko i Michał Twardowski.

Żółto-czarni kapitalnie rozpoczęli sobotnie spotkanie. Już w 4 minucie Rafał Siemaszko wyprowadził Gryf na prowadzenie. Z lewej strony w pole karne wpadł Łukasz Pietroń. Strzał pomocnika obronił jeszcze Michał Szromnik, ale przy dobitce Siemaszko był już bezradny.

Po zdobytej bramce żółto-czarni wcale nie zamierzali się cofnąć i bronić dostępu do własnej bramki. Potrafili utrzymywać się przy piłce, a jeśli już nawet Arka stwarzała sobie sytuacje to na posterunku była defensywa Gryfa i Maciej Szlaga.

Wejherowianie próbowali odgryźć się strzałami z dystansu. Szczególnie groźne uderzenie oddał Pietroń, ale piłka minimalnie powędrowała nad poprzeczką.

W 39 minucie żółto-czarni podwyższyli na 2:0. Będący w narożniku pola karnego Maciej Stefanowicz zagrał sprytnie do Michała Twardowskiego, który silnym strzałem przy słupku pokonał Szromnika. Chwilę później Twardowski główkował niecelnie po dośrodkowaniu Pawła Brzuzego.

W przerwie obaj szkoleniowcy postanowili wymienić nie mal całą jedenastkę. Spotkanie nadal było wyrównane, ale to wejherowianie stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W 64 minucie po podaniu Siemaszko w pole karne wpadł Jacek Kusiak, ale jego strzał lewą nogą był minimalnie niecelny. W 67 min. prezent w polu karnym po błędzie Robakowskiego otrzymał Siemaszko , lecz zamiast podawać do Łukasza Krzemińskiego próbował strzelać. Jakub Miszczuk był na posterunku. Po chwili również dobrze interweniował po strzale Krzemińskiego z 16 m.

W 88 min. po błędzie Nalepy okazji nie wykorzystał Kuciak. W 90 min. Po dośrodkowaniu Sulewskiego pierwszy strzał na bramkę gości w 2 połowie oddał Szubert.

Ostatecznie wejherowianie zwyciężyli 2:0. zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone i pokazuje, że Gryf jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 0:2 (0:2)

Bramka: Siemaszko 4', Twardowski 39'

żółte kartki: Sulewski - Kołc

Arka: Szromnik (46‘ Miszczuk) – Cienciała (46‘ Glauber), Marcjanik (46‘ Juraszek), Jarzębowski (46‘ R.Robakowski), Radzewicz (71' Tomasik) – Pruchnik (46‘ Nalepa), Rzuchowski – Budka (46‘ Sulewski), Szwoch (46‘ Szubert)., Tomasik (46‘ Wojowski) – Aleksander (71' Szwoch)

Gryf: Szlaga (46‘ Ferra) – Brzuzy (46‘ Kowalski), Kostuch, Kochanek (46‘ Skwiercz), Osłowski – Stefanowicz (46‘ Rzepa), Kołc (46‘ Felisiak), Dąbrowski (46‘ Dettlaff), Pietroń (46‘ Kuciak) - Siemaszko (81' Pietroń)- Twardowski (60' Krzemiński).