20.01.2014 12:00 0

Riviera zwycięża z Widzewem Łódź

W sobotę, 18 stycznia, w pierwszym meczu drugiej rundy zespół Riviery Gdynia zmierzył się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Spotkanie, które dostarczyło zebranym kibicom mnóstwo emocji okazało się być szczęśliwsze dla przyjezdnych, które zwyciężyły 58:53. Na uwagę zasługuje fakt, iż trzy gdyńskie koszykarki zanotowały na swoim koncie double-double!

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Podopieczne Riviery Gdynia szybko wyszły na prowadzenie, którego łatwo nie chciały oddać. Agresywną obroną gdynianki wymuszały błędy przeciwniczek, same budując swoją przewagę. Po 10 minutach prowadziły już różnicą 5 punktów- 14:9. Pomimo dobrego początku, nasze koszykarki złapała pewna zadyszka. Proste błędy oraz kilka nieskutecznych rzutów spowodowało, że gospodynie nie tylko doprowadziły do remisu, ale również wyszły na prowadzenie, które utrzymywało się niemal do zakończenia pierwszej połowy. Tuż przed końcem drugiej części spotkania Danielle Wilson po podaniu Krystyny Matsko ustaliła wynik po 20 minutach na 21:22.

Drugą połowę meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Podopieczne Janusza Wierzbickiego odrobiły jednopunktową stratę, a następnie systematycznie zaczęły wychodzić na prowadzenie. W 28 minucie wygrywały już różnicą 11 „oczek” - 39:28. Jednak był to sygnał do ataku dla przyjezdnych. Gdynianki, głównie dzięki Małgorzacie Misiuk, Danielle Wilson oraz Natalii Małaszewskiej zaczęły odrabiać straty. Dzięki dużo lepszej obronie koszykarki Riviery Gdynia wymuszały straty zawodniczek oraz same seriami zdobywać punkty. Na najwyższe prowadzenie gdynianki wyszły w 38 minucie meczu - 46:54. Do końca oba zespoły grały niemal kosz za kosz i po 40 minutach na tablicy wyników było 53:58.

Do zwycięstwa przyczyniła się dużo lepsza walka gdyńskiej Riviery na desce. Gdynianki zebrały dziś 55 piłek, z czego 33 na bronionej tablicy. Gospodynie miały 32 zbiórek, jednak zaledwie 6 w ataku.

Na uwagę zasługuje fakt, iż trzy gdyńskie zawodniczki zakończyły dzisiejsze spotkanie z double-double na swoim koncie. Najskuteczniejsza była dziś Małgorzata Misiuk (22 pkt, 13 zb), ten znakomity wynik zanotowały również Danielle Wilson (13 pkt, 12 zb) oraz Natalia Małaszewska (11 pkt, 11 zb, 7 as). Wśród gospodyń 23 punkty zdobyła Olivia Tomiałowicz, zaś 16 dołożyła Aleksandra Pawlak.