19.01.2014 08:32 0

Tytani wygrali z AZS UMK Toruń

Po ponad miesięcznej przerwie Tytani Wejherowo w pięknym stylu wrócili na boisko. Drużyna zwyciężyła z AZS UMK Toruń 26:18 / 14 - 10 /.

Tytani zmierzyli się w pierwszym meczu rundy rewanżowej z akademikami z Torunia. Mecz 14 kolejki odbył się w Toruniu.

• W Toruniu prowadziliśmy od początku spotkania gdy po rzucie Kamila Wickiego zdobyliśmy pierwszą bramkę. Nasza szczelna obrona nie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele i większość ich ataków była niwelowana już w zarodku. Dobrze spisywał się nasz blok w momentach gdy akademicy oddawali rzuty z drugiej linii, natomiast w przypadku prób gry do koła nasi obrońcy pozostawali nie mniej czujni i często przejmowaliśmy takie piłki. Z tak zdobytych piłek co rusz wyprowadzaliśmy kontry czym powiększaliśmy swoją przewagę nad zespołem z Torunia. W ataku pozycyjnym gra z wbiegiem zawodnika na drugie koło przynosiła oczekiwany efekt i obrona rywali często gubiła krycie w tak rozgrywanym ataku. Pierwszą połowę wygraliśmy prowadząc 10:14 - informuje klub.

Ostanie spotkania to pasmo zwycięstw. Podczas grudniowego meczu Tytani wygrali przed własną publicznością z GKS Żukowo 24:23.

Kolejny mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę w Wejherowie. Tym razem przeciwnikiem Tytanów będzie Energetyk Gryfino.