20.10.2013 16:01 0

Tytani wywalczyli dwa punkty w Gdańsku

Tytani Wejherowo przerwali złą passę i wygrali mecz wyjazdowy w Gdańsku 28:29 /13:15/. Zwycięstwo cieszy nas tym bardziej, że na "gorącym terenie" zwyciężyliśmy nie z rezerwami SMS'u, ale z zawodnikami którzy na co dzień grają w 1 lidze - czytamy na stronie zespołu.

W pierwszej połowie zespół z Wejherowa toczył z przeciwnikiem wyrównane boje, ale drużyna z Gdańska prowadziła tylko raz przy wyniku 1:0.

• Później albo wychodziliśmy na jedno-/dwu-bramkowe prowadzenie lub był remis. Ostatni raz na tablicy wyników remis widniał w 13 minucie kiedy było 6:6. Następnie wyszliśmy na 3 bramkowe prowadzenie i trener rywali zmuszony był poprosić o czas. Prawdopodobnie zdobycie tych 3 bramek pod rząd było kluczowe dla całego meczu, gdyż od tego momentu gra znowu toczyła się w stylu, gol za gol - czytamy na stronie Tytanów

Bardzo dobrze w pierwszej połowie zagrał - Jakub Poerling, który tylko w tej części meczu rzucił aż 5 bramek.

W drugiej połowie Tytani konsekwentnie realizowali skuteczną taktykę z pierwszej połowy. Mecz nadal był bardzo wyrównany,ale przeciwnik nie potrafił zniwelować prowadzenia i doprowadzić do remisu.

• Cały czas udawało nam się utrzymać co najmniej jednobramkowe prowadzenie, co było również nie małą zasługą bramkarzy którzy grali na bardzo dobrym poziomie przez całe spotkanie. W drugiej połowie aż 5 razy zostaliśmy ukarani indywidualną karą dwóch minut, w momentach osłabienia ustawialiśmy "płaską obronę" i mimo tego SMS nie mógł nam szczególnie zagrozić. Pod koniec spotkania było naprawdę gorąco, przeciwnik nawet miał piłkę "na remis" jednak rzucił nieskutecznie. Po tej sytuacji utrzymaliśmy piłkę nawet udało się oddać rzut, ale nie powiększyliśmy już naszego prowadzenia - piszą Tytani.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:29.

Skład Tytnaów Wejherowo:

Rozgrywający: nr 2 Hewelt Krystian. nr 4 Sałata Remigiusz, nr 5 Bartoś Tomasz (6), nr 13 Poerling Jakub (7), nr 14 Wicki Kamil (1), nr 15 Wicki Rafał (5),

Skrzydłowi: nr 3 Dąbrowski Maciej (6), nr 7 Uzdrowski Bartłomiej, nr 6 Behrendt Karol, nr 8 Turek Tomasz, nr 10 Michał Lanc (1)

Obrotowi: nr 12 Wicon Robert (3), nr 16 Wójcik Michał