20.10.2013 11:32 0

Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk

Drużyna Lechii Gdańsk przegrała z Lechem Poznań 1:4. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Deleu w 24 minucie. Następne bramki wpadały już tylko dla Lecha. Piłkarze biało-zielonych pierwszy raz przegrali na własnym stadionie.

Gdańszczanie od samego początku oddali inicjatywę rywalom, którzy nie potrafili jednak zagrozić Sebastianowi Małkowskiemu. Lech przez pierwsze 20. minut grał przeciętnie, a Biało-Zieloni kontrolowali sytuację. Już pierwszy celny strzał na bramkę poznaniaków dał bramkę Lechii. W 36. minucie gry do wyrównania doprowadził Łukasz Teodorczyk. Pięć minut po zmianie stron serię błędów w obronie Lechii wykorzystał Gergo Lovrencsics, podwyższając wynik. Przy stanie 1:2 Lechia miała jeszcze swoją sytuację na wyrównanie, ale po rzucie rożnym zawodnicy Lecha wybili piłkę z linii bramkowej. Kolejne gole zdobywali już tylko podopieczni Mariusza Rumaka. Najpierw Hamalainen, a następnie ponownie Teodorczyk - czytamy na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

Źródło: radioeuro2016

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Deleu (24), 1:1 Teodorczyk (36), 1:2 Lovrencsics (50), 1:3 Hamalainen (68), 1:4 Teodorczyk (82)

LECHIA: 87. Sebastian Małkowski – 26. Deleu, 30. Maciej Kostrzewa (53' 9. Piotr Grzelczak), 6. Jarosław Bieniuk, 2. Rafał Janicki – 10. Przemysław Frankowski, 13. Wojciech Zyska (71' 15. Adam Duda), 27. Paweł Dawidowicz, 22. Daisuke Matsui, 32. Adam Pazio – 20. Paweł Buzała (60' 8. Patryk Tuszyński).

LECH: 33. Maciej Gostomski - 3. Barry Douglas, 6. Łukasz Trałka (81' 17. Szymon Drewniak), 7. Karol Linetty (46' 16. Rafał Murawski), 10. Łukasz Teodorczyk, 11. Gergo Lovrencsics, 19. Kasper Hamalainen, 21. Kebba Ceesay, 22. Daylon Claasen (62' 8. Szymon Pawłowski), 32. Mateusz Możdżeń, 35. Marcin Kamiński.