Przez miesiąc, od 1 do 31 października 2013 r. przeprowadzona zostanie w Wejherowie obowiązkowa akcja deratyzacyjna. Jej celem jest ograniczenie populacji myszy i szczurów, zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez gryzonie.
Deratyzacji zostaną poddane pomieszczenia zsypowe i piwniczne oraz miejsca najbardziej narażone bytowaniem gryzoni w budynkach, budowlach i infrastrukturze technicznej na terenie Wejherowa m.in. zakłady pracy, budynki mieszkalne wielorodzinne, budynki biurowe, gospodarcze, produkcyjne, pomieszczenia i hale produkcyjno-usługowe, socjalne, sklepy, hurtownie, magazyny, piwnice, kotłownie, składy, wiaty, boksy z pojemnikami na odpady itp., urządzenia i sieci kanalizacji sanit. miejskiej, prywatne przyłącza kanalizacyjne itp.
Nad prawidłowym przebiegiem akcji deratyzacyjnej kontrolę będą sprawować: Straż Miejska i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.