15.09.2013 07:33 0

Tytani wygrywają pierwsze spotkanie

Tytani Wejherowo w pierwszej kolejce sezonu 2013/2014 wygrywają z AZS UMK Toruń 30:12/13:7/. Wywalczone 2 pkt. i wysoka wygrana nad przeciwnikami pozwoliły nam objąć pozycję lidera w II Lidze Mężczyzn - jest to pierwsze w historii prowadzenie Tytanów w lidze. Z przeciwnikiem z Torunia mierzyliśmy się po raz pierwszy w historii - ponieważ w zeszłym sezonie nasi dzisiejsi przeciwnicy grali w III lidze z której awansowali.

Początek spotkania to trochę nerwowości z naszej strony i spora liczba zgubionych piłek czy nie wykorzystanych sytuacji - jednak dobrze spisywaliśmy się w obronie i starania przeciwnika były szybko przerywane. Z upływającymi minutami 1 połowy nasza gra w ataku zaczęła nabierać spokoju i zaczęliśmy grać ustalone zagrywki, które przynosiły zdobycze bramkowe. Pierwsza część spotkania zakończyła się sześcio bramkowym prowadzeniem Tytanów - 13:7.

Druga połowa to już sukcesywne zwiększanie przewagi przez nasz zespół i spokojne dogranie spotkania do końca. Podsumowując spotkanie należy podkreślić, że cały zespół zaprezentował się jako kolektyw i wygraliśmy dzięki wspólnie przeprowadzonych akacjach a nie po indywidualnej grze żadnego z zawodników.

W nowym sezonie kibice już od pierwszej kolejki zapełnili trybuny po brzegi, a głośny doping był jednym z najlepszych ze wszystkich dotychczasowych meczów - Dziękujemy!