15.08.2013 11:36 0

Zwycięstwo biało-czerwonych na PGE Arenie

Gdański stadion był szczęśliwy dla polskich piłkarzy. Reprezentacja Polski zwyciężyła na PGE Arenie z Danią 3:2! Waldemar Sobota został najlepszym zawodnikiem meczu.

Było to pierwsze po 36 latach zwycięstwo Polski z drużyną Danii. Bramki: dla Polski strzelili: Mateusz Klich (4); Waldemar Sobota (59), Piotr Zieliński (60); dla Danii - Christian Eriksen (18), Martin C. Braithwaite (45).

Mecz rozpoczął się sukcesem polskiej reprezentacji. W 4 minucie Mateusz Klich strzelił bramkę. Polacy objęli prowadzenie, ale nie na długo, już w 18 minucie Duńczycy doprowadzili do remisu, a w ostatniej minucie pierwszej połowy wyszli na prowadzenie.

Druga połowa należała już tylko do biało-czerwonych. W 58. Minucie do remisu doprowadził niepokonany Waldemar Sobota, a dwie minuty później Piotr Zieliński dał Polakom zwycięstwo.

Na PGE Arenie biało-czerwonym kibicowało około 35 tys. fanów polskiej piłki nożnej.