07.02.2011 15:21 0

Gryf Wejherowo zwycięzcą „Nadziei Pomorskiej Piłki” im. Marszałka Macieja Płażyńskiego”

W miniony weekend w Hali Widowiskowo Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego GOSRiT w Luzinie, odbył się pierwszy turniej ku czci tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem patrona hali. W turnieju organizowanym przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne wystartowało dziesięć drużyn chłopców oraz dziewczyn urodzonych w 2001 roku oraz młodszych z województwa Pomorskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy grając systemem każdy z każdym.

Swoje zmagania w grupie A rozpoczęli gospodarze GOSRiT/el professional Luzino, który zmierzył się z zespołem SAPA Rumia. Miejscowy zespół prowadzony przez Pawła Radeckiego (organizatora turnieju) uległ nieznacznie zespołowi z Rumi 2:0. Luzino przez cały turniej prezentowało zróżnicowaną formę i ostatecznie zajęło w grupie czwarte miejsce. Najlepszym zespołem okazał się właśnie SAPA Rumia wygrywając kolejno Orłem Choczewo 3:1, Gedania II Gdańsk 2:1 oraz remisując 2:2 z Orlikiem Sopot. Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali Gedania II Gdańsk, Orlik Sopot, GOSRiT/el professional Luzino oraz Orzeł Choczewo.

Grupa B jak się okazało miała jednego faworyta jakim był GRYF Wejherowo. Podopieczni Wojciecha Borka wygrali wszystkie swoje mecze, odpowiednio: 6:0 z Orłem Choczewo II, 3:1 z Olivią Gdańsk, 1:0 z Santosem Gdańsk oraz 1:0 z Gedanią Gdańsk I. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali odpowiednio Gedania Gdańsk I, Santos Gdańsk, Olivia Gdańsk, Orzeł Choczewo II.

Po fazie grupowej nadszedł czas na pół finały oraz mecze o poszczególne miejsca. W pierwszym półfinale świetnie dysponowany tego dnia zespól z Rumi musiał uznać wyższość Gedanii Gdańsk I przegrywając 2:1, natomiast Gryf Wejherowo nie pozostawił żadnych złudzeń Gedanii II i pokazał że to im należy się finał wygrywając 4:1. W pół finałach o miejsca 5-8 zagrał zespól gospodarzy niestety przegrywając 3:0 z Santosem Gdańsk natomiast Olivia pokonała dobrze spisujący się zespół z Sopotu 4:2. Wszystko było już jasne, finaliści jak również pechowi przegrani. Mecz o miejsce 9 turnieju przypadł dla Orła Choczewo. Spotkanie pomiędzy pierwszym i drugim zespołem z Choczewa zakończył się wynikiem 1:1. O wyniku zadecydowała aż dziewiąta seria rzutów karnych. Orzeł Choczewo II wygrał 3:1 i tym samym zajęli przedostatnie miejsce w turnieju. W meczu o miejsce 7 miejscowy GOSRiT musiał uznać wyższość Orlika Sopot przegrywając 3:1 tym samym ósme miejsce dla gospodarzy. Bardzo dużo emocji i zdrowej rywalizacji. Santos Gdańsk po bardzo ciężkim meczu pokonał Olivie Gdańsk 3:2 zajmując tym samym 5 miejsce. Turniej zmierzał ku końcowi i pozostała już tylko najlepsza czwórka turnieju. Mecz o miejsce trzecie zakończył się 2:2. Ani zespól SAPA Rumia ani Gedania II Gdańsk nie potrafili w regulaminowym czasie gry przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. O wyniku zadecydowały kolejny raz rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się piłkarze Gedanii wygrywając 3:1 i tym samym zajęli najniższe miejsce na podium. W finale spotkały się najlepsze tego dnia zespoły. Wydawało się, że faworyt Gryf Wejherowo pokona wysoko Gedanię I Gdańsk. Lecz to piłkarze z Gdańska pierwsi strzeli bramkę. Wznowienie gry i Maciej

Czeszewski najlepszy zawodnik turnieju strzałem z połowy boiska pokonał bramkarza z Gdańska. Wynik meczu 1:1 zapowiadało że w finale także zobaczymy rzuty karne. Obustronne ataki nie dawały przewagi żadnemu z zespołów. Na trzydzieści sekund przed końcem kolejny strzał z dystansu Macieja Czeszewskiego, i to GRYF Wejherowo mógł się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem zespołu, natomiast najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Wójta Gminy Luzino, Pana Jarosława Wejera. Trenerzy każdego zespołu otrzymali pamiątki ufundowane przez Dyrektora GOSRiT Luzino Piotra Klecha. Wzorowe sędziowanie Romana Stanisławskiego oraz Damiana Kosa umożliwiły sprawne przeprowadzenie zawodów. Sędziowie stolikowi to wolontariusze Adam Olejniczak oraz Artur Niwald, natomiast pieczę nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju mieli Tomasz Myszewski oraz Paweł Radecki z GOSRiT Luzino. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Bochn Oskar strzelec 11 goli. Najlepszym piłkarzem został Maciej Czeszewski z Gryfa Wejherowo, najlepszym bramkarzem Jurewicz Igor także z wejherowskiego Gryfa. Najmłodszym uczestnikiem turnieju zagrał w zespole gospodarzy Formela Konrad urodzony w 2004 roku zawodnik GOSRiT/el professional Luzino. Skład zwycięskiego zespołu: Jurewicz Igor ,Pilarski Dawid, Heft Paweł, Kramp Grzegorz, Tomczak Kacper, Dakus Łukasz, Kunz Jakub, Czeszczewski Maciej. Skład gospodarzy: Czerwionka Bartek, Pieńkowski Adam, Damps Beniamin, Landowski Szymon, Czerwiński Kewin, Gębala Dominik, Bornowski Kacper, Nastały Mikołaj, Grubba Miłosz, Stolc Mateusz, Formela Konrad, Bobkowski Jakub.

Kolejność końcowa turnieju:

  • 1) Gryf Wejherowo
  • 2) Gedania Gdańsk I
  • 3) Gedania Gdańsk II
  • 4) Sapa Rumia
  • 5) Santos Gdańsk
  • 6) Olivia Gdańsk
  • 7) Orlik Sopot
  • 8) GOSRiT Luzino
  • 9) Orzeł Choczewo II
  • 10) Orzeł Choczewo I

Serdecznie zapraszamy kibiców na organizowany w dniach 19/20 luty Kaszub Cup, w którym zmierzą się zespoły dziewczęce z całego kraju. Natomiast tydzień później zostanie rozegrany ogólnopolski turniej „Nadzieje Polskiego Futbolu” im. Marszałka Macieja Płażyńskiego” współorganizowany z KS Olivia Gdańsk. Wiele emocji i przepięknych meczy gwarantowanych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...